Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Hornillos del Camino
« Honto Hospital »
Hornillos del Camino
mieszk. 77 wys. 825 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Sklep

Refugio: 28 (32?) miejsc, 4€ opłaty - razem z mlekiem na śniadanie, kuchnia, ciepła woda, klucze w barze, najbliższy sklep jest oddalony o 4km od camino w Iscar, możliwość zakupu suchego jedzenia, lub puszek, możliwość dojechania do sklepu (?), brak innej możliwości zakwaterowania, dobre posiłki i przekąski można nabyć w barze.
To miasto jest jednym z wielu reprezentatywnych miast typowych dla camino - główna ulica, Calle Real, która jednoczęsnie jest częścią camino. Kiedyś było tu kilka hospitali, do dziś pozostał tylko jeden, Hospital de Sancti Spiritus - zachował pewne oryginalne funkcje jako szpital i miejsce pomocy, na nadprożu znajduje się kielich ze skrzyżowanymi kluczami wyrzeźbionymi na nim. Warto zobaczyć kościół de San Roman - XVIw., gotycki, jednonawowy; Ermita de Santa Maria - gotycka budowla; średniowieczne mosty - nad rzekami Hormazuelas i Molinar.

Komentarze

W albergue municypialnym o14 nie było już miejsc (w prywatnym również) a hospitalero proponował wszystkim taxi do Hontanas...mieliśmy karimaty, więc wyprosili śmy się nq podłogę w jadalni

17.05.2014 Paweł i Basia

W Arroyo San Bol 18-20 miejsc na łóżkach, reszta na karimatach na podłodze. Nocleg 5, kolacja 6 (bardzo syta i różnorodna, wszyscy pielgrzymi siadają przy wielkim okrągłym stole), śniadanie 2 eur. Urocze miejsce na postój - prawdziwa oaza pośród rozpalonej mesety. Co do źródełka - w moim przypadku podziałało, zero odcisków do samego Santiago.

02.11.2011 Łukasz

28-02-2011 na albergue wisiała tabliczka \"Zamknięte, dezynfekcja\".

27.03.2011 Antoni

Sklep od Hornillos del Camino jest nie w Iscar, które jest oddalone o 161 km, ale w Isar.( na północ od Hornillos del Camino ). Mogę się mylić, bo moja opinia jest wg mapy. Wybieram się na pielgrzymkę w czerwcu 2011 r.

12.12.2010 Romuald

Spaliśmy w Hornillos w sierpniu tego roku, zrobiło na nas bardzo miłe wrażenie. Nic nas nie pogryzło :) miasteczko bardzo sympatyczne, na samym początku jest sklep, w którym spokojnie można zrobić zakupy.

11.11.2010 Marta

Miejscowość bardzo sympatyczna, choć to jedna uliczka. Alberque proste, kuchnia oznacza mikrofalówkę. Jest sklep. Chcąc odprawić Mszę świętą, nalezy koniecznie zgłosić to hospitalierii, w przeciwnym razie będzie miała ogromne pretensje... eh.

04.11.2010 ks. Radek

w tej miejscowości jest Alberque...prywatne...pierwsze wrażenie ok, ale po 3 dniach swędziało. Mieli robaczki, wiedzieli o tym, a tego hostelu nie zamknęli. Sprawa pewnie się rozbiła o jakiś departament turystyki bo robaczki pogryzły Niemców a kilka osób akurat miało uczulenie, w kuchni tylko mikrofalówka.

01.11.2010 basque

Byłam w San Bol trzy tygodnie temu. Łazienka i prysznic wewnątrz budynku zaraz przy kuchni, ciepła woda jest. Jedyny minus jest taki że łazienka nie ma zamykania ale to chyba nie jest wielki problem. Klimat świetny, hospitalero bardzo miły. Nocleg 5 euro a kolacja donativo. Po całym dniu łażenia w pełnym słońcu, odpoczynek w zacisznym refugio wśród drzew jest zbawienny.

04.08.2010 Teja

Informacja na temat Arroyo de San Bol (poniżej) zupełnie błędna: prysznica i bierzącej wody nie ma (mycie w strumyku), toaleta również na zewnątrz, kaplicy nie ma.

29.04.2009 Michał OP

Informacja na temat Arroyo de San Bol (poniżej) zupełnie błędna: prysznica i bierzącej wody nie ma (mycie w strumyku), toaleta również na zewnątrz, kaplicy nie ma.

29.04.2009 Michał OP

Popieram ostrzeżenie - albergue brudne, hospitalera niestety nieprzyjemna. Jeśli zechcecie zjeść coś w barze naprzeciw kościoła, spotkacie ją tam także (obrotna), ale w tym samym, nieprzyjemnym wydaniu. Ale jest sklep, skromnie, ale wystarczająco zaopatrzony. Kościół zamknięty.

13.10.2008 kasiUnia

ostrzegam przed spaniem w Hornillos - bardzo brudne i dużo robactwa - hospitalero nie dba o porządek / nie ma śniadania/

25.07.2006 jola

Camino

Etap 13 (Burgos - Hontanas (29 km)), 467.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Honto Hospital »
» Start » Miasta na Camino » Hornillos del Camino
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022