Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Itero de la Vega
« Islares Itziar »
Itero de la Vega
mieszk. 237 wys. 772 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Sklep

Refugio: 15 miejsc, przez plac przy kościele, otwarte cały rok, klucze w barze naprzeciwko, w barze jest sello, w pobliskim sklepiku można zamówić podstawowe posiłki.
Pierwsza wioska w prowincji Palencia. Wkraczamy tu po przejściu przez jeden z najdłuższych i najpiękniejszych mostów na camino. Warto zobaczyć: Ermita de Nuestra Senora de la Piedad - XIIIw., prostota i gotyckie elementy, kościół San Pedro - XVIw., od przodu elementy gotyckie, w środku interesujące grobowce, Rollo gotico - XVIw., usytuowane na głównym placu, ten kamień jest znakiem jurysdykcyjnym. Za Ermita de Nuestra Senora de la Piedad znajduje się miejsce na odpoczynek - fontanna, stoły, rożen, miły cień.

Komentarze

Ja osobiście Itero wspominam nie najlepiej, trafiliśmy do prywatnego schroniska, właściciel który prowadzi bar przygotował dziwny posiłek w tragicznie brudnej kuchni. Byliśmy tam tylko w 3, przy czym jednak dziewczyna z niemiec zamknęła się na cały wieczór i noc w pokoju. Było tam dziwnie, niespokojnie zresztą całe miasteczko dość puste(błem tam w kwietniu 2013). Rano na kawe zatrzymałem się Boadilla del Camino - świetna alberga z atmosferą. A właściciel przywitał każdego z nas w naszym języku.

22.05.2014 KUba

W wiosce 4 albergue Hostal Fitero z restauracją głośny i gwarny, 6 €, menu 10 €; La Mozilla sympatycznie, trochę ciasno6 €, serwują menu za8 €; municypialne obok kościoła 5 €, kuchnia, ogródek, normalne łóżka! Otwarte od rana, hospitalera przychodzi wieczorem skasować,;jest jeszcze Hogar obok sklepu 6 €;

20.05.2014 Paweł i Basia

W Hospital San Nicolas brak miejsc o 17.30 (2 poł. sierpnia). Hostal Fitero zaraz przy wejściu do miasta, 6eur. Ciasno, właściciel nie jest w stanie dać kubka wrzątku, ale kawę juz chętnie sprzeda. Poza tym jeszcze dwa albergue w miasteczku - jedno prywatne za 8 euro i mucypialne w samym centrum. Trafiliśmy na lokalny festiwal punk-rockowy, grali cały wieczór, noc i nawet nad ranem, kiedy ruszaliśmy dalej.

02.11.2011 Łukasz

Hostal Fitero zaraz przy wejściu po prawej stronie (widać go także w filmie dokumentalnym \"Legendarny szlak\"). Może trochę mało pielgrzymkowo (dość głośny bar), ale za to praktycznie. Nocleg za 6E, menu za 10E, możliwość prania i suszenia, parę kroków do głównego placu z kościołem. I nie zapomnijcie o pręgierzu!

24.08.2011 Jarry

Uwaga za Itero: ktoś oznaczył swoje pole słupkami z muszlą. W razie wątpliwości trzymajcie się kierunku na wprost do Boadilla.

27.03.2011 Antoni

Hospital de San Nicolas/Itero del Castillo to CUDOWNE miejsce, dla pierwszych 8 szczęśliwców. Otwarte dopiero po południu (ok 16). Wspólna kolacja włoska, czyli pasta (makaron), insalata mista (sałatka), con pane (chleb), caffe (!) e grappa (spróbujesz, zobaczysz). Prądu rzeczywiście nie ma, ale za to dużo czasu na wzajemne poznanie się. Alberque znajduje się w starym kościele (eremie?) w prezbiterium jest ołtarz, więc można odprawić Mszę świętą na miejscu. Z tyłu jest łazienka, pranie na zewnątrz. Po kolacji hospitaliero włącza na chwilę prąd w łazience, można naładować telefon. WARTO TUTAJ NOCOWAĆ!!!

04.11.2010 ks. Radek

Alberque jest otwarte cały czas. Na drzwiach jest informacja: Pielgrzymie wybierz sobie miejsce do spania, o 20.00 przyjdzie osoba, by zebrać po 3 € i dać Sello! Nie szukajcie niczego \"w barze naprzeciwko\", bo naprzeciwko jest... Kościół! ;)

23.07.2009 Kamil

Przy wejściu do wsi, po prawej nowe refugio: 22 osoby, prysznic, ciepła woda, cena: 5€, menu: 9€

29.04.2009 Michał OP

Camino

Etap 14 (Hontanas - Boadilla del Camino (28.6 km)), 436.5 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Islares Itziar »
» Start » Miasta na Camino » Itero de la Vega
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022