Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » La Virgen del Camino
« La Venta Lago »
La Virgen del Camino
mieszk. 3300 wys. 906 m.n.p.m. Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka Informacja turystyczna

Nie ma tu refugio. Jest kilka hostali, wiele barów - np. Bar El Peregrino naprzeciwko kościoła. Dobra rada: warto sprawdzić cenę przed zamówieniem posiłku. Kilka sklepów.
Warto zobaczyć: Santuario de la Virgen del Camino - kościół dominikanów, zbudowany przez portugalskiego dominikanina Francisco Coello, jego front zdobi 13 modernistycznych rzeźbionych w brązie figur Jose Marii Subirachs z 1961 r., barokowy ołtarz jest zdominowany przez figurę Virgen de la Piedad (XVI w.), muzeum. U Dominikanów można otrzymać sello oraz można załapać się na wycieczkę po kościele.

Komentarze

Wybierając drogę spokojniejszą dojdziemy do Villar de Mazarife gdzie są 3 albergue. Spaliśmy w Albergue de Jesus i było bardzo przyjemnie. Klimatyczne malunki na ścianach, w pełni wyposażona kuchnia i ciepła woda.

23.06.2014 Damian i Iga

Jak wyżej, albergue tuz obok parkingu wozów pancernych - należy skręcić w lewo pod koniec miasteczka. Cena 5 eur. Dobrze wyposażona kuchnia i pokój do odpoczynku z wygodnymi kanapami.

02.11.2011 Łukasz

Refugio - skręcić w lewo przed klasztorem Dominikanów, ok. 200-300 m od głównej drogi, na tyłach klasztoru: ok. 40 miejsc, kuchnia, prysznice, pralka, suszarka, cena: 5€.

29.04.2009 Michał OP

Camino

Etap 20 (Leon - San Martin del Camino (27.2 km)), 300.9 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« La Venta Lago »
» Start » Miasta na Camino » La Virgen del Camino
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022