Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Miraz
« Mirallos Moas »
Miraz
Albergue Bar

Albergue

czynne: marzec–grudzień; kontakt w barze naprzeciwko; 14 miejsc, donativo; otwarte: 14-22.30; adres: Corral da Fonte, s/n. Pielgrzymów przyjmuje się w dawnej plebanii Miraz. Od 2005 prowadzi je angielskie stowarzyszenie Jacobea Confraternity of Saint James - Matthew y Martin, ale nie ma tu toalet w tej miejscowości z wyjątkiem baru Reche, niedaleko zajazdu, który oferuje kanapki.

Kościół którego advocación patronem jest Santiago.

Komentarze

Trasa w niemieckim przewodniku zaznaczona jako z wieloma przewyższeniami, ale w rzeczywistości tak nie jest. Kilka wzniesień, niczym przez Góry Stołowe, później już asfaltem. Bardzo przyjemny odcinek.

25.08.2019 Karola

We wspomnianym donativo nie było już dla nas miejsca - "ze względów prawnych" nie pozwolono nam rozbić nawet namiotu (nie mówiąc już o spaniu na podłodze) szliśmy z Vilalba... Nie udzielono również informacji o możliwych noclegach. Zaoferowano napełnienie butelek wodą, podczas czego rozpoznaliśmy bardzo dużo turigrino, osób, które rano zostawiliśmy w albergu i te, o których wiedzieliśmy, że podjeżdżają taxi...przyjęto również cyklistów przed pieszymi... Wróciliśmy do A Lagoa (2km), była to bardzo dobra decyzja. 10€ za osobę, czysto, wyposażona kuchnia, jednorazowe prześcieradła, sklepik i bar z uczciwymi cenami. Wifi, dużo miejsca w ogrodzie do odpoczynku (ławki, stoły, hamaki, altana). Paręset metrów od donativo jest również drugi albergue prywatny, jednak nie znamy ceny.

06.08.2017 Gabs

Bardzo przyjemne i ładne albergue. Jest kuchnia (ale nie ma sklepu!).

14.04.2016 S.

Nie widziałem kartki z sugestią 7 euro donativo. Za to musze wspomnieć że w tym Albergue znalazłem najlepiej wyposażoną kuchnię na całym camino... Z kilkoma expresami do kawy, tosterami, mikrofala, piekarnikiem, wieloma garnkami, przyprawami. Warto zrobić zakupy w Baamonde, bo tak jak poprzednicy wspomnieli nie ma sklepu. Dodam jeszcze ze nie ma pralki ale są środki do prania ręcznego i wirówki. Liczba łóżek: 26 (ktoś pisał wcześniej, że mniej).

09.10.2015 Tomek

Polecam skorzystać z oferty hotelu Biterra. Można do nich zadzwonić 00 34 982 18 37 46 - zabiorą z trasy i przywiozą rano z powrotem. Całość ze spaniem 45 euro. Oferta obowiązuje rownież na całej trasie od Baamonde do Sobrado. Sam hotel rewelacja.

01.07.2014 Marcin Warszawa

Tylko nie to schronisko! Jeśli masz siły to idź dalej, przy wejściu jest napisane donativo, ale nie mniej niż 7€, więc jakie donativo? Mieliśmy wrażenie, że w tym prywatnym alberge chodzi tylko o pieniądze, jesteś ciągle obserwowany, Hospitalera

20.10.2013 grupa przyjaciół

24 sierpnia nocleg donativo. Rano śniadanie, w mieście brak sklepu, najbliższy supermarket w Baamonde. W miesiącach letnich nie radę robić trasy Vilalba - Miraz bo może nie być miejsc gdyż ludzie z Baamonde szybko dochodzą na miejsce.

12.09.2013 Marcin

Cena 8 euro ze śniadaniem;prowadzi je bardzo sympatyczna para Anglik Ted i Kanadyjka Gail-jej babcia była Polką o nazwisku \'Wachnowicz\"(jeśli dobrze zrozumieliśmy),świetna atmosfera i wyposażenie - nie rozumiem Maćka -uśmiech nie schodzil im w z twarzy,a największym ich zmartwieniem było to,że zgodnie z przepisami w Galicji,muszą odmawiać noclegu pielgrzymom gdy brak już wolnych łóżek...

21.08.2013 Paweł Basia i Beata

Specyficzne albergue prowadzone przez Anglików (więc bierzemy pod uwagę ich dziwactwa). W maju 2013 cena donativo, hospitalero emerytowany Anglik o mentalności obrażonego nieco na świat strażnika, nieużywający nigdy uśmiechu i nieco zarozumiały. Alb. czynne od 16:00 (z wialką łaską wpuścił nas wczesniej, bo bylismy przemoczeni i zziębnięci). ale na plus trzeba zaliczyć czystość, dużą kuchnię, zaopatrzoną nie tylko w sprzęty i nieco produktów, a także książki, ale też darmową kawę, herbatę, colacao. Jest ogród, miejsce do suszenia. Około 14 przyjeżdża do wioski samochód-piekarnia. Bar tuż przy albergue. Albergue czynna od 24 marca do 29 października. W cenie (donativo) jest śniadanie.

31.05.2013 maciek

Miraz, miejsc: 26, cena: donativo. Czynne od 15.00. Generalnie prosili, ze jesli ktos idzie z Baamonde, doszedl dosc szybko i ma sily, to niech idzie do Sobrado, bo popoludniu/wieczorem docieraja ludzie idacy z Vilalba i nie maja gdzie spac. Szczegolnie, ze w tej miescinie nie ma zupelnie nic do roboty i jak przyjdziesz o 10, to czekajac do otwarcia mozna naprawde zniesc jajo z nudow. Ponadto jest tylko jeden bar, sklepow brak wiec zakupy lepiej zrobic wczesniej. Ok godziny 14.00 przyjezdza piekarnia na kolkach, a chyba niekiedy ok 16 czy 17 - maly sklep obwozny. Samo albergue rewelacja. Trafilismy akurat na polsko-angielskich hospitalero. Bardzo czysto. Calkiem ladne lazienki, w pelni wyposazona wypasiona kuchnia i duza jadalnia. Miejsce do prania i duzo miejsca do suszenia. Bardzo przyjazna obsluga. Nie przyjmuja wiecej osob niz jest lozek. Rano mozna wyjsc ok 6.30. O tej godzinie rowniez zaczyna sie wspolne sniadanie. Albergue przygotowane na przyjecie osob niepelnosprawnych.

13.08.2012 mroov

Refugio czynne od 1 kwietnia! :) Gdyby ktoś planował w 2012 roku nocleg w albergue w Miraz prowadzonym przez CSJ z UK powinien pamiętać o 3 rzeczach: • Liczba miejsc w schronisku: 26. • Od tego roku nie można zakupić niczego u hospitaleiros; tj. trzeba zakupić prowiant wcześniej. • Jak informuje CSJ Punto de Apoyo in Carballedo (tel: 678 41 57 28) jest dobrym miejscem dla odpoczynku i wypicia kawy, a właściciele będa w stanie wskazać alternatywne miejsca noclegowe w sytuacji, gdy refugio w Miraz będzie pełne.

06.04.2012 Peter Alex

Miejsce z duszą dzięki zaangażowaniu hospitaleros z angielskiego stowarzyszenia jacobea.Bardzo dobre warunki sanitarne, przyjemna kuchnia z jadalnią, kawa i herbata do użytku, rano poczęstunek- śniadanie. Donativo. Nadal w albergue możliwość nabycia produktów żywnościowych.Hospitaleros otwierają pobliski kościół, gdzie można się pomodlić i pobyć w ciszy.

28.09.2011 Haga (lipiec 2011)

na kartkach i w informacji od wolontariuszy wiemy że jest 26 miejsc. Czasem bywają problemy z ciepłą wodą. Hospitaliero jest byłym wojskowym i o 14.30 zbiera wszystkich by ogłosić reguły korzystania z refugio. O 21 zamykana jest kuchnia a o 22 całe schronisko. O 6 rano do pokoju wślizgnęła się łapka wojskowego zapalająca światło. Dodatkowo od 6 śniadanie dla wszystkich. W barze stosunkowo tanio - long drinki poniżej średniej krajowej. Miła atmosfera żeby spotkać się w gronie pielgrzymim i poczekać do 14.30 na otwarcie schroniska.

11.07.2011 kuba

Albergue po remoncie otwarte 17maja2011r. Obecnie jest 34 miejsc.

18.05.2011 Krzysztof

Na przyszły rok planowanych jest kolejnych 50 miejsc.

05.12.2010 Kaja i Krzysiek (lipiec/sierpień 2010)

Wszystko donativo, ale rano kuchnia zamknięta do godziny 6.00. Są rozkładane materace dla 8 osób.

29.07.2010 Krzysztof

W albergue bardzo miła atmosfera. Otwierają o 15. W albergue można kupić produkty niezbędne do przygotowania posiłku (od jajek po dobre wino). Rano śniadanie dla wszystkich. Wszystko za donativo. Albergue się rozbudowuje i można liczyć, że niedługo znacząco się powiększy. Fajnie, bo to bardzo pozytywne miejsce

29.07.2010 Tomasz

W sierpniu br. było czynne od 16-tej. Jedyne miejsce na naszej trasie z pachnącą pościelą. Wieczorem otwarto świetlicę socjalną dla wszystkich, którym brakło miejsca- kuchnia i łazienka (czysta) udostępniona dla wszystkich.

25.10.2009 matka z córką

Pierwsze pytanie hospitalery po dojściu do schroniska - kawa czy herbata? Przemiła atmosfera, schronisko jest czynne cały rok, dla osób, które się nie załapały na łóżko są materace, a nawet karimaty i namiot. Polecam!

04.09.2009 Krzysiek

Miraz - albergue -donativo, śniadanie, bardzo miła atmosfera, czysto dobrze utrzymane, jest kuchnia dobrze wyposażona, u hospitaleros można kupić produkty żywnościowe. Nie ma baru z menu! Polecam!!!

12.08.2008 Od Macieja

Camino

Etap 31 (Baamonde - Sobrado dos Monxes (40 km)), 82.4 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Mirallos Moas »
» Start » Miasta na Camino » Miraz
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022