Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Molinaseca
« Mogro Monasterio de Irache »
Molinaseca
mieszk. 780 wys. 595 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital Informacja turystyczna

Refugio: 28 miejsc, kuchenka, prysznic, ciepła woda, latem kiedy jest więcej pielgrzymów rozbijane są namioty z materacami, pierwszeństwo dla pielgrzymów pieszych, rowerzzyści muszą czekać do godz. 20:00, otwarte cały rok, cena: 4€
Hostal/hotel/restauracja/bar: Hostal el Palacio, La Casa del Reloj, Posada de Muriel, kilka mesones serwujących smaczne posiłki, restauracje, bary.
Atrakcyjna, większa wioska. Wkraczamy do niej przez romański most pielgrzymów, poniżej na rzeka jest spiętrzona, dzięki czemu latem jest to bardzo miłe miejsce do pływania. Dwa sklepy, supermercado, 500m przed refugio apteka "anglojęzyczna". Warto zobaczyć kościoł de San Nicolas de Bari - XVII-wieczny, trzynawowy, stylizowana wieża, barokowy ołtarz, piękna rzeźba Chrystusa na krzyżu; sanktuarium de Nuestra Senora de la Quinta Angustia - XVIII w., bardzo piękna barokowa bydowla zwieńczona lampionem.

Komentarze

Albergue de Floriana, prywatne, przy hotelu sierpien2016; 8Euro, pokoje 4 osobowe, czysta łazienka, kuchnia wyposażona, duzy salon, ogród; albergue znalazłam szukając miejskiego, ale byłam bardzo zadowolona z oferowanej wygody po bardzo męczącym zejściu z gór. Polecam

15.09.2016 ULMINA

Spaliśmy w Albergue S. Roque, cena 6€ - znajduje się za prywatnym albergue Santa Marina, po drugiej stronie ulicy. Szukaliśmy municypalnego, nie jestem pewna czy do niego trafiliśmy. Na dole kuchnia urządzona jakby w basenie, względnie wyposażona. Po dwa prysznice i jednej toalecie w łazienkach. Na górze łóżka piętrowe, oprócz tego możliwość spania na materacach. Teren albergue bardzo duży, ładnie utrzymany. Kilka stolików na zewnątrz. Są też dwa automaty, jeden z napojami ciepłymi w kuchni, drugi na zewnątrz z wodą, colą piwem.

10.08.2015 Kasia i Paweł

Albergue prywatne "De Santa Marina" - za główną częścią miasteczka, ceny nadal bez zmian (nocleg 7e, wspólna kolacja 8e, śniadanie 3e); warto przyjść w miarę wczęśniej, żeby dostać miejsce w lepszych pokojach (szybko się zapełnia ;) ). Miasteczko pięknie położone, nad rzeczką, warto się tutaj zatrzymać po żmudnym schodzeniu z gór.

07.06.2015 Marysia & Łukasz

Msza niedzielna w Molinaseca o 11

22.10.2014 maciek

Przyszliśmy do tego municypalnego ale nie było już miejsc, jednak hospitalero pozwolił nam spać w szopie w której były dwa łóżka : ) Bardzo dużo koreańczyków. 5 €

23.06.2014 Damian i Iga

Wiele albergue prywatnych, na końcu miejscowości ok.100 m za Santa Marina albergue municypialne, 5 €, kuchnia, pole namiotowe3 €, czysto i sympatycznie.

01.06.2014 Paweł i Basia

To prywatne ,,De Santa Marina\" 7e. Fakt ze brak kuchni ale za 8e mozna zjesc wspolną kolacje. Dobrą i obfitą.

09.07.2012 Mirek

cena 5€. Kila metrów przed Refugiem jest też albergue, chyba prywatne, wygląda na dość duze, nie można w nim korzystać z kuchni

09.07.2012 Ewa

Polecam wizytę w taberna del Senor Pepe - barman składa życzenia odwiedzającym pielgrzymom. Poza tym 2 albergue - muncypialne za 6, prywatne za 7 euro. W tym drugim możliwość zjedzenia wspólnej kolacji. Bardzo mili i pomocni hospitaliero.

02.11.2011 Łukasz

Camino

Etap 23 (Rabanal del Camino - Molinaseca (24.7 km)), 212.5 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 24 (Molinaseca - Cacabelos (23.3 km)), 212.5 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Mogro Monasterio de Irache »
» Start » Miasta na Camino » Molinaseca
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022