Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Noja
« Nievares Novales »
Noja
mieszk. 2200 Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital

Cały obszar między Santoña i Noja to okolice przyrodnicze o dużym znaczeniu, jakimi są marismas Joyel i marismas Victoria, które przecinamy po wyjścia z Santoña. Co do miejscowości, jej szerokie plaże, Helgueras -Trengandín, które musimy przebyć, zamieniły ją w ostatnich latach w centrum turystyczne szczególnie w miesiącach letnich. Na trasie pieszego camino wyróżnia się zabytkowy kościół San Pedro. Jest w stylu gotyckim z XVII wieku.
Most rzymski. Jeśli idziemy cały czas plażą do Noja nie zobaczymy tego małego mostu rzymskiego niedawno odnowionego, pozostałości symbolicznej starożytnej traktu rzymskiego.

Komentarze

Albergue Aventura aktualnie kosztuje 10 euro, w barze menu peregrino też za 10 euro za dwa dania i coś do picia, czyli wino/woda. Super lokalizacja, blisko morza, można skorzystać letnią porą.

22.08.2019 szlakami.pl

Plaza trzy kilometry przed Noja bardzo sympatyczna do spania. Zero problemu z ludzmi, cicho i spokojnie. Nawet ciepło jak się ma dobry śpiworek :)

22.10.2018 Kasia

Alberque znajduje się 2 km przed Noja - jest to dzielnica turystyczna z apartamentami na wynajem - w maju wszystko pozamykane. Albergue super - 6 osobowe pokoje z łazienką - standard jak w motelu. Na dole bar-restauracja. Wieczorem mozna się przespacerować do centrum Noja, lub wykąpać w morzu. Bardzo polecam to miejsce na nocleg.

24.06.2018 Grzesiek

Droga do Noja, szczególnie plażą rzeczywiście przepiękne, ale uwaga: wcześniej stromy odcinek po klifie. W tym roku pogotowie ratowało tutaj pielgrzyma z Francji. Nie polecam przy niesprzyjającej pogodzie.

16.08.2017 Dominik

O 12:30 nie było już wolnych miejsc.

06.08.2017 Anna

W czerwcu 2015 spałam w albergue Aventura zupełnie sama..., na dole bar z menu dla pielgrzymów za 9 euro, w miasteczku sporo restauracji, msza św o 18 ( sobota), rano w niedzielę czynny był bar niedaleko kościoła na takim placyku otoczony blokami oraz piekarnia.

10.01.2016 Jola

W Noja albergue - na trasie, idąc brzegiem, przy drugiej plaży (po przejściu tej morderczej górki między plażami). Z plaży należy zejść mniej więcej w połowie, gdy dojdzie się do ciemnych skałek i widać po lewej bloki mieszkalne, tam właśnie bliziutko jest albergue za 11 czy 12 euro. Dla pielgrzymów w osobnym budynku bądź w pokojach przy (w okresie wakacyjnym) koloniach dziecięcych. Czysto, wifi w barze należącym do właścicieli, brak wirówki, w kuchni tylko mikrofalówka (chyba że ktoś umie rozpalać fajerki, to jest atrakcja..), tańszy sklep w samym Noja.

14.09.2015 Maria

z Noja, jeśli pogoda jest do bani, mokro i pełno błota, można iść aż do Somo wzdłuż drogi CA-141

30.05.2013 maciek

Hospitaliero Ernesto jest pielgrzymem a jednoczesnie proboszczem miejscowej parafii.Juz jego dziadek w 1911 zalozyl w swoim domu alberge.Dlatego nazywa sie ona alberga perfekcyjnego dziadka.Zostalismy przez Padre Ernesto szczegolnie serdecznie powitani jako pielgrzymi z Polski.Zostalismy zaproszeni na obiad,jedlismy kolacje i sniadanie .Wspaniala atmosfera,duzy ogrod. To kultowa alberga ktora koniecznie trzeba odwiedzic.Donativo

15.10.2011 Wiktor

Na odcinku do Noja warto skorzystać z niemieckiego przewodnika (ten żółty:), który podpowiada drogę alternatywną plażą- przepięknie, długie przejście z widokiem na morze i miasteczko!Polecam też albergue w Guemes, gdzie jest sporo miejsc w baraczkach, w mniejszych salach, dobre warunki sanitarne- dużo prysznicy, ładne i spokojne otoczenie, wieczorem ok 21 wspólna ciepła kolacja, a rano śniadanie. Bardzo gościnni hospitalero, udzielają wszelkich wskazówek dotyczących dalszej trasy.Polecam!

27.09.2011 Haga

w Guemes jest wspaniałe schronisko, warto tam iść mimo niepogody i zmęczenia (trzeba obejść całą miejscowość) - jedno z najwspanialszych miejsc

15.08.2009 aga

W Noja jest schronisko turystyczne - Adventura, bardzo przyzwoite, cena12 euro. Trzeba dojść plażą, ulica omija bagna i idzie się bardzo długa, a plażą 15 min.

26.11.2008 Krysia

Camino

Etap 11 (Laredo - Guemes (37.2 km)), 560.1 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Nievares Novales »
» Start » Miasta na Camino » Noja
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022