Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Pedrouzo (Arca)
« Pasaia San Pedro Penacastillo »
Pedrouzo (Arca)
wys. 300 m.n.p.m. Albergue Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka

Albergue

Naprzeciwko apteki po prawej, przed pocztą. 100 miejsc. Duża kuchnia, ciepły prysznic. Otwarte cały rok.

Restauracja Compas - menu 5€.
Wioska w lesie euakaliptusowym. Sklepy, supermarket, cafeteria, bar, bank.

Komentarze

Na trasie tłok nieziemski... zabiera przyjemność wędrówki. Z opowieści znajomych: kolejka w słońcu do albergue municipalnego już od 10 rano, a otwierają o 13, a więc wiele godzin stania w słońcu. Reszta miejsc prawie w całości porezerwowana. My spaliśmy w namiocie w ogrodzie albergue O Boni przy wjeździe do miasteczka, 1 km od centrum. Za możliwość używania łazienki i skromnej kuchni płaciliśmy 5 euro, pranie płatne 4 euro. Tuż obok jest Pension Compas wraz z restauracją. W niej za 10 euro dwudaniowy smaczny obiad z deserem, chlebem i napojem. W mieście ceny za taki zestaw zaczynają się od 12 euro.

26.08.2019 Karola

Alberga municypalna ciasna i zimna, a kuchnia niestety niezbyt czysta. Nie wiem, czy to zasługa samych pielgrzymów, czy też hospitaliero. 6EUR. W Kuchni mikrofala i skromne wyposażenie.

25.09.2017 Ewa

duze, prywatne albergue Porta de Santiago. obowiazkowo trzeba zwiedzic calosc i wybrac lozko, dopiero pozniej przechodzi sie do spraw formalnych :). bardzo sympatyczny hospitalero, albergue bez zastrzezen. w miasteczku kilka knajp, ale nic szczegolnego. drogo.

09.01.2016 Ale

W O Pedrouzo nocowałam w albergue hostal Rem, całkiem OK za 10 euro. Uwaga w restauracjach, bo trafiliśmy na drogie menu i policzyli dodatkowo nawet za chleb.

14.09.2015 Maria

Polecamy Alberge municypialną za 6 Euro, z kuchnią z wyposażeniem. Dosyć ciasno, ale fajna atmosfera. Możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej. Supermarkety

10.11.2014 Ada i Piotrek

W municypialnym w Pedrouzo jak wszędzie w Galicji 6 euro,ale o dziwo kuchnia wyposażona! otwierają o 13;sklepy ,restauracje,piekarnie w miejscowości - kościół trochę daleko od schroniska,ale sympatyczny włoski ksiądz i msze dla pielgrzymów.

27.06.2014 Paweł i Basia

Mimo swych dużych rozmiarów, alb. municypalne w Arce latem bywa podobno pełne. Rano, wychodząc na trasę, nie trzeba wracać tych 250 metrów w dół do rozwidlenia z poprzedniego dnia i trasy w las, tylko iść w drugim kierunku, czyli zaraz z wyjścia z albergue skręcić w lewo w kierunku centrum miasteczka i potem w pierwszą uliczkę idącą w prawo, która nas doprowadza do camino i znaków camino. to 2 razy krócej.

31.05.2013 maciek

duże schronisko, może na 150os. Dobrze wyposażona kuchnia. Dwie pralki. Łazienki, faktycznie nieprzemyślane - choć można się do tego przyzwyczaić w tym kraju ;), łóżka drewniane, fajnie zaaranżowane. Żeby tu dojść: Idziemy szlakiem, dochodzimy do głównej drogi, gdzie po lewo widzimy w dali znak Pedrozo (camino tymczasem wchodzi w las). Idziemy więc asfaltową drogą i zaraz po lewej stronie, za dużą niedokończoną konstrukcją jakiegoś domu, w dół jest zejście do albergue municypalnego (5E). 2 sklepy, jeden zaraz przy schronisku, kolejny 100 metrów dalej po drugiej stronie ulicy. Żeby dojść na mszę (18.30 po włosku, 19.30 po hiszpańsku) trzeba iść asfaltową drogą, za sklepami i restauracjami będzie znak ze strzałką w lewą stronę, tam widać już po kilku metrach kościół.

09.10.2012 Paweł SJ

do albergue municypialnego idzie się w lewo od wyjścia na drogę. Schronisko jest ogromne. Kuchnia wyposażona. Obok supermarket. Ok 1 km dalej kociół (są strzalki) - msza o 19

04.10.2012 :)

Pedrouzo, miejsc: ok 100, cena: 5€. Otwierane o 13.00. Schronisko nienajwyzszych lotow, srednio czyste, ale za to duze. Lazienki takie sobie - prysznice nieprzemyslane, z lodowata woda. Kuchnia (z garnkami) z jadalnia dosc duza, ale raczej miejsce nie zachecalo do jedzenia. Do prania jeden maly zlew i 4 ogromne pralki, a miejsce do suszenia zarowno w srodku jak i na zewnatrz. W miejscowosci sklepy (w niedziele nieczynne) i bary.

13.08.2012 mroov

prywatne, piękne albergue Porta de Santiago 10E, zanim zapłacisz wybierasz łóżko:), bardzo sympatyczni i pomocni hospitalero, coś na kształt kuchni pod daszkiem, obok bary z menu (8e), tu najbardziej odpoczęłam, można obejrzec na ich stronie

04.07.2012 Aneta

Aby dojść do schroniska muncypialnego to dochodząc do drogi gdzie strzałki kierują nas przez nią w kierunku lasu należy się rozejrzeć i zobaczy się kierunkowskazy w lewo do schroniska muncypialnego i prywatnego. To będzie około 200metrów wzdłuż drogi. Cena schroniska 5 euro. Kuchnia ma wyposażenie. Niestety - bo jak się jakieś grupy dorwą do gotowania to zajmują całe stoły i jak ktoś sam chce coś zjeść nie ma gdzie usiąść. Jest to bardzo nie w porządku w stosunku do innych pielgrzymów.

24.06.2012 Ola:)

Publiczne schronisko 5 Euro od osoby. Zresztą wszystko co kosztowało 3 Euro kosztuje 5. Czerwiec/Lipiec 2011

10.07.2011 Mateusz

jak będziecie przechodzić przez drogę i zobaczycie że wchodzicie w las przed jakąś miejscowościa gdzie jest znak \"O Burgo\"... to nie idźcie lasem tylko drogą bo to tak naprawdę \"O Pedruzo\". od tego momentu do Albergi jest jakieś 200 m....a idąc lasem i potem za strzałkami jakieś 2 km. wiele osób o tym nie wie ;)) i bije kilometry heheh

01.11.2010 basque

Alberg bez zmian, oprócz ceny - 5euro, kuchnia naczynia, prześcieradło i poszewka.

29.07.2010 Krzysztof

Nie wiem czy ktoś gdzies już o tym pisał, więc wspomnę :) Jeśli ktoś nie załapie się na nocleg w albergue, ani w żadnym innym prywatnym (mi się to zdarzyło), to można szukac noclegu na sali gimnastycznej - jak sie idzie główną drogą w Pedrouzo, trzeba chyba skręcić w prawo i kawałek przejśc aż się dojdzie do niebieskiej bodajże sali gimnastycznej, niedaleko miejsca gdzie szlak wychodzi z miasta i zagłębia się w las. Nocleg za darmo, ciepła woda była. Jedyny minus to to, że czasem trzeba do poźna w nocy czekać, aż skończą treningi. Ale jak sie nie ma co się lubi, to całkiem niezła opcja :)

12.01.2009 mroov

Jeśli nie zamierzamy nocować, ani też robić zakupów w Arce to możemy ominąć to miasteczko. Dochodząc do głównej drogi będzie rozgałęzienie. Na asfalcie będą strałki w dwóch kierunkach: - w lewo na albergue, czyli do Arcy, - na wprost przecinając główną drogę do lasu i tak właśnie omijamy Arcę. Ale uwaga, jeśli zdecydujemy się na ominięcie Arcy, a nie jesteśmy jeszcze po śniadaniu, bo myślimy, że będzie jakiś bar to jesteśmy w dużym błędzie. Cafe bar będzie dopiero 8 km dalej, czyli w Lavacolla.

11.11.2008 Anka_r11

2008, Arca do Pino: 110 miejsc, 3 euro. można rozbić namiot ale za tę samą cenę - od biedy można próbować spać w dużej jadalni na kanapach, ale hospitalera się nie zgadza - guardia civil czuwa i miała wyrzucać w nocy - ale nie wyrzuciła ;) więc da się. do tego - gigantyczna kuchnia ;)

04.09.2008 dorota

Ciepła woda jest zdaje się do wyczerpania, potem brakuje :) atmosfera bardzo przyjazna, fajna kuchnia :)

15.07.2008 Ania

Ostrzegam przed pluskwami w Arce!

17.11.2006 Dorota

Camino

Etap 31 (Arzua - Pedrouzo (Arca) (18 km)), 18 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 32 (Pedrouzo (Arca) - Santiago de Compostela (18 km)), 18 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 33 (Arzua - Pedrouzo (Arca) (18 km)), 18 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 34 (Pedrouzo (Arca) - Santiago de Compostela (18 km)), 18 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Pasaia San Pedro Penacastillo »
» Start » Miasta na Camino » Pedrouzo (Arca)
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022