Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Pieros
« Pesues Pinera »
Pieros
mieszk. 60 wys. 528 m.n.p.m. Fontanna Hotel

Łagodnie falujące winnice są znakiem charakterystycznym dla regionu El Bierzo. Regionu, który słynie z wyrobu win. Tak również jest w Pieros. Wioska powstała w XI w. Warto zobaczyć kościół San Martin, w którym znajdziemy wiele elementów pochodzących jeszcze z XIw. a więc z początków istnienia wioski. Materiał do budowy został najprawdopodobniej wzięty z jakiejś rzymskiej świątyni.

Komentarze

Potwierdamy komentarz poniżej - warto kierować się skrótem, czyli iść wzdłuż głównej drogi do Villafranca zamiast skręcać za strzałkami w prawo.

07.06.2015 Marysia & Łukasz

Wychodząc z Pieros na górce jest skrzyżowanie, na którym widać zamalowane strzałki na wprost a narysowane nowe w drogę w prawo. Już chciałyśmy iść za tymi w prawo ale jadący samochód trąbił i pokazywał że mamy iść PROSTO czyli tam gdzie zamalowane strzałki. Trochę się bałyśmy, ale po jakimś czasie natrafiłyśmy na słupek z muszlą przy polnej drodze po prawej (tam potem trzeba bylo skręcić w taką polną/szutrową drogę). Okazało się, że jest to skrót całkiem spory!!! po jakimś czasie nasza droga zeszła się z drogą którą szli ci co skręcili w prawo. Zaoszczędziliśmy dużo czasu i kilometry chyba ze 3:)

25.07.2012 Ola:)

W Pieros jest albergue. Odcinek z Pieros do Villafranca del Bierzo rzeczywiście robi wrażenie dluższego niż 4.1 km. naszym zdanie 6 km.

09.07.2012 Ewa

Odnieśliśmy wrażenie, że odcinek z Pieros do Villafranca jest nieco dłuższy niż 4,1 km.

17.10.2011 tipo

Camino

Etap 25 (Cacabelos - Vega de Valcarce (26 km)), 186.2 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Pesues Pinera »
» Start » Miasta na Camino » Pieros
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022