Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Porcia
« Poo Portomarin »
Porcia
Bar

Komentarze

Nawet nie zatrzymując się w Tapii na noc, warto odwiedzić jedną z niesamowitych plaż, jakie się tu znajdują. Te miejskie, nie przy algergue, są strzeżone, z prysznicami, WC i przebieralniami, z łagodnym zejściem. Po drodze do Ribadeo natkniemy się na jeszcze jedną przepiękną plażę - Penarronda z kościółkiem na klifie. Warto zrobić sobie tutaj przerwę.

25.08.2019 Karola

Alternatywa przez Tapie jest bardzo ciekawa trasa, warto iść E-9. Samo albergue (donatowo, tylko mikrofala, nie ma nawet płynu do mycia naczyń..)jest okropnie zaniedbane choć przepięknie położone. Tablica informacyjna na albergue wskaże sposoby zdobycia klucza w zależności od pory dnia. Dla pewności zapukajcie w drzwi, może ktoś już tam jest :) a przed pójściem spać spryskajcie się dobrze preparatem na wszelkiego rodzaju owady...

29.07.2017 Gabs

Trasa przez Tapia de Caseriego, szczególnie za tą miejscowością jest wyjątkowo piękna. Jest po drodze wiele plaż, na których można zrobić sobie przerwę. W samym Tapia polecam restaurację Palermo. Dosyć drogo ale bardzo dobre jedzenie.

26.06.2014 Marcin Warszawa

Zdecydowanie warto, bo lokalizacja cudna, jedno z nielicznych albergue - ciągle donativo, ja z Piniera wyszłam około 7 i byłam pierwsza, a miejsc sporo, ja tylko nie miałam szczęscia do pogody...

22.08.2013 monika

Schronisko w Tapia nadal donativo.Biało-czerwony szlak prowadzący do Tapia przez plaże bardzo piękny,ale jednak wydłuża drogę o dobrych kilka km-zrezygnowaliśmy w połowie i poszliśmy dalej za żóltymi strzałkami.Schronisko trochę już zużyte,ale wynagradza to przepiękne położenie.

14.08.2013 Paweł Basia i Beata

Schronisko w Tapia - donativo. Dużo miejsca. Mikrofala i trochę naczyń, przed schroniskiem duża Alimerka, w miasteczku mniejszy El Arbol. W sobotę Msza o 20:00. Wspaniały zachód słońca nad morzem - do oglądania spod latarni morskiej.

02.05.2013 Magdalena i Antoni

Trasa E -9 z San Pelayo do Porci rzeczywiście piękna, wzdłuż wybrzeża. Dziekujemy za radę aby w Porci ściągnąć buty i przejść rzekę przy zatoczce, woda po kolana !

13.09.2011 grażyna

my z trasy na czerwony szlak zeszliśmy wcześniej - chyba w San Pelayo - przy przejściu przez drogę po drugiej stronie kościół, za kościołem 2 drogi - w lewo i prosto, należy iść prosto. Odcinek do Porcii nawet ładniejszy niż od Porcii do Tapii z tym, że dodatkowo znacznie wydłuża szlak. W Porcii dwie opcje - albo przechodzimy bez butów przez ujście rzeki w zatoczce przy plaży, albo obchodzimy na około przez mostek. My obeszliśmy, a potem zdaliśmy sobie sprawę, że lepiej było zdjąć buty - duuużo krócej i ciekawej.

11.07.2011 kuba

Idąc z Tapii do Ribadeo łatwo się pogubić, ale warto też podążać za wielką niebieską strzałką z prawej - morzem: kierunek zachód!

02.09.2010 Ziemek Socha

Przepiękna jest alternatywna trasa przez Tapia de Casariego! Droga niewiele dłuższa, ale: 1. Schronisko najpiękniej położone na całym Camino del Norte (nad samym morzem); 2. Bardzo piękne portowe miasteczko z kościołem, w którym codziennie jest Eucharystia, przytulnymi restauracjami oraz cudownymi widokami; 3. Piękna trasa aż do samego Ribadeo. Klucz do schroniska w Tapia znajduje się w Ayuntamiento, a ostatnia osoba wychodząca ma go zostawić w skrzynce na listy. Wszystko za donativo.

31.07.2010 Tomasz

Przepięknie położone, schronisko darmowe (nie donativo!!), miejsc 30 albo więcej.

22.06.2010 Raskolnikow

Tapia de Casariego ok.20 miejsc w albergu. Czyste łazienki damskie i męskie. Brak kuchni, ale jest mikrofalówka i podstawowe naczynia. W sierpniu br. miseczka na donativo stała na stole z różnymi przewodnikami i książką meldunkową. Pięknie położone nad zatoczką.

25.10.2009 matka z córką

Zdecydowanie polecam nie tylko schronisko w Tapia de Casariego, które jest przepięknie położone tuż nad wodą i kamienistą plażą, ale również samo miasto wraz z licznymi piaszczystymi plażami. Albergue darmowe (?) - pieczątka leżała na stole, żadnego hospitalero, żadnej puszki na donativo.

04.09.2009 Krzysiek

Tapia rzeczywiście jest przepiękna. W lipcu alternatywny szlak (tzn. znaczny jego odcinek) był zamknięty - budowano most i musieliśmy niestety nadłożyć trochę drogi, ale zdecydowanie warto!

30.07.2009 Teresa

Tutaj można wybrać alternatywną, bardzo piękną trasę, która prowadzi blisko wybrzeża przez Tapia de Casariego (albergue!) do Ribadeo. Trasa jest też oznaczona muszlami chociaż niezbyt konsekwentnie. Kto od chodzenia w kurzu i niedaleko szosy N-634 woli widok skalistego brzegu Atlantyku i kąpiele w samotnych piaszczystych zatokach, temu bardzo ten odcinek polecam. Tym bardziej, że od Ribadeo żegnamy już się z morzem definitywnie.

27.11.2008 Marcin

Camino

Etap 26 (La Caridad - Ribadeo (21.6 km)), 208.4 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Poo Portomarin »
» Start » Miasta na Camino » Porcia
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2023