Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Ribadesella
« Ribadeo Ribadiso do Baixo »
Ribadesella
mieszk. 6200 Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital

Albergue

1. Albergue młodziezowe Roberto Frasinelli; Miejsc:50; 12,50€ poniżej 30lat, starsi 14€; otwarte 8-00.00; bary i sklepy są. 2. Albergue San Esteban de Leces; 24 miejsca , 4€, otwarte 18-22 (otwiera Dolores mieszka w pobliżu), brak barów i sklepów 5km za Ribadesella.

Miasteczko rybackie, przy ujściu rzeki Sella, która dzieli ją na dwie strefy: wschodnią, z historyczną starówką i ulicami centralnymi Gran Vía y Comercio. Zachodnia jest bardziej nowa, w szczególności przestronne strefy domków jednorodzinnych. Starówka jest dobrze zachowana. Poleca sie zwiedzić pierwotną świątynię parafialną i różne pałace jak np. renesansowy Cutre, z XVI wieku, dziś Ratusz miasta, przebudowany wewnątrz lecz zachowujący swoją fasadę. Na wypadek gdy wybieramy nocleg w tej miejscowość, a nie w San Esteban, będziemy mieć czas zwiedzić kaplicę dziewicy Guía, w starej części miejscowości, na skałach nadmorskich i z pięknym widokiem. W części zachodniej miasteczka, w pobliżu chociaż nie na pieszej trasie camino, napotykamy jaskinię Tito Bustillo, z pozostałościami osadów z paleolitu i malowidłami naskalnymi, fantastyczne stalaktyty.
Z tej miejscowości odchodzi droga wewnętrzna do Oviedo, która wyprowadza w kierunku południowym by ominąć trudne przejście przez Sella.

Komentarze

Albergue Frasinelli zmienilo profil i w trakcie mojego pobytu w Hiszpanii bylo w calosci zajete przez szkolke surfingowa i nie mialo wolnych miejsc - sam tego nie weryfikowalem, ale dowiedzialem sie z komentarzy na forach hiszpanskich, od menadzera w Casonie del Peregrino w Llanes i od pielgrzymow spotkanych w San Esteban. Przykra sprawa, dlugi etap z niska dostepnoscia miejsc noclegowych.

14.08.2018 Michal

Alberg młodzieżowy to aktualnie 21e +3,5e za kartę członkowską. Dla mnie za dużo jak za schronisko. Miałem dotrzeć do San Esteban, ale wcześniej trafiłem na pusty Camping Playa Sauces in Ribadesella Carr. de San Pedro, s/n. Cena za domek 15e - byłem w nim sam. Na Kempie był bar w którym była tylko właścicielka. Zrobiła kolację za free oraz drinki z Sangrii . Nie daleko jest sklep Almerika, a w domkach nimi kuchnia, więc jak ktoś lubi gotować, to tanim kosztem może się posilić

24.06.2018 Grzesiek

Ssn Esteban to bardzo przyjazna Alberga. Polecsm. Mimo, że mowię jako jedyna tylko po polsku nie czuję sie obco. Jestem serdecxnie przujeta przez hospodynie i gości☺

20.09.2017 Barbara

rzeczywiście warto pójść do San Esteban, bo to króciutki odcinek (3,5km) i bardzo łatwe podejście, w ogóle się tego nie czuje.

30.05.2013 maciek

Posiadając jeszcze jakąś rezerwę sił warto chyba jednak dotrzeć dalej, do San Esteban - tak robią Hiszpanie. Oszczędzamy 10 euro, następny etap jest dzięki temu o 4.2 km krótszy, a jeśli chcemy nazajutrz dotrzeć aż do Sebrayo - zwiększamy szansę na łóżko w tamtejszej malutkiej albergue, idąc ponad godzinę przed tymi którzy wybrali nocleg w Ribadesella

13.12.2010 Artur Kraków

Albergue młodzieżowe położone przy samej plaży. Pokoje 4-osobowe, 14,50 euro. Nie ma kuchni i nie wolno niczego pichcić. Jest tylko sala telewizja z paroma stołami i krzesłami. Brak pralki. Zamykane bodajże o 23.00. W pokojach brak stołu i krzeseł, tylko łóżka piętrowe i szafa. Za to piękny widok na ocean ;) W pobliżu bar, kawiarnia.

11.10.2010 Ania

Camino

Etap 17 (Llanes - Ribadesella (27.2 km)), 396.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 18 (Ribadesella - Sebrayo (33 km)), 396.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Ribadeo Ribadiso do Baixo »
» Start » Miasta na Camino » Ribadesella
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022