Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Sanguesa
« San Xusto Santa Catalina de Somoza »
Sanguesa
mieszk. 4500 wys. 400 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka Camping Informacja turystyczna

Albergue

prowadzone przez zakonnice, 12 miejsc, 2 toalety i prysznice, kuchnia, jadalnia, pralnia, miejsce dla rowerów

w kościele Św. Jakuba o 20.30W 2006r. schronisko było w remoncie, na campingu namioty dla pielgrzymów 6€/os., czyste sanitariaty, dużo miejsca, blisko basen, po wejściu do miasta, od kamiennej bramy, do centrum i do schroniska idzie się prosto, na camping należy skręcić w lewo, informacja turystyczna przy moście, wyjście z miasta przez most.

Komentarze

Dobre albergue, hospitalera bardzo pomocna, obecna przez cały czas do 22.00. Cena 5 euro! Każdy ma swój klucz do albergue. Polecam! Rację ma Andrzej, że warto pójść trasą alternatywną przez wąwóz Foz de Lumbier. Dość długi etap grubo ponad 30km. Po wyjściu z wąwozu w Lumbuer restauracja, warto się posilić przed dalszą wędrówką.

21.10.2018 Maciej

Żałuję, że nie poszliśmy przez wąwóz Foz de Lumbier. Jest to droga o 4 km dłuższa i bez znaków. Po wyjściu z miasta, za mostem, znaki skręcają w lewo. Idący do wąwozu powinni iść dalej asfaltem prosto, dalej z mapą. W okolicach warto odwiedzić również zamek Javier, miejsce urodzenia św. Franciszka Ksawerego. Sama Samguesa również posiada ciekawe miejsca, m.in. kościół Santa Maria (przy moście wyprowadzającym Camino z miasta) z pieknym romańskim portykiem przedstawiającym drogę do nieba i drogę do piekła. To ponoć najpiękniejszy romański portyk w Hiszpanii.

07.09.2017 ks. Michał

Alberg otwarty od 12.Trzeba dzwonić na podany numer telefonu i za 5-10 minut jest hospitalizowany.Miejsc 14 w wspólnej sali cena 5 euro.Msza o 20 w kościele de Santa Maria Ła Real

25.05.2017 Dorota

Nie nocowałem tu, ale polecam - byłem i podobało się mi, miła obsługa, piękne miejsca warte odkrycia, prze miła Pani nawet w informacji turystycznej :) - dostałem dobrą mapę całego camino - (wysokości, odległości, czas przejścia)

06.07.2012 Nie nocowałem tu, ale polecam - byłem i podobało się mi, miła obsługa, pikene miejsca warte odkrycia

Schronisko otwarte od godz. 12. Położone przy głównej ulicy. Łóżka i materace \"parterowe\", koszt we wrześniu 2011r. - 6 Euro. Koniecznie trzeba zobaczyć katedrę z cudną romańską fasadą (przy moście). Trasa przez Foz de Lumbier malownicza, warto nadłożyć drogi. Tunele są dwa (przy wejściu i wyjściu), ten wejściowy rzeczywiście ciemny. Ale cały wąwóz nie ma nawet dwóch kilometrów.

24.10.2011 Joanna Botwinowska

Szlakiem przez Foz de Lumbier obowiązkowo trzeba przejść! Pamiętać o latarce, bo przechodzi się przez tunel kiedyś kolejowy o dł. około 70 m. W wąwozie można obserwować ciekawe gatunki sępów, które żyją i gniazdują tylko tam. Cały wąwóz to około 3 km. Polecam

07.05.2010 andrzej

Camino

Etap 4 (Ruesta - Sanguesa (19 km)), 740.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 5 (Sanguesa - Monreal (27.3 km)), 740.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« San Xusto Santa Catalina de Somoza »
» Start » Miasta na Camino » Sanguesa
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022