Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » San Justo de la Vega
« San Juan de Villapañada San Marcos »
San Justo de la Vega
mieszk. 2000 wys. 846 m.n.p.m. Fontanna Restauracja Hotel Apteka

Przed wioską znajduje się krzyż kamienny Crucero de Santo Toribio (biskupa Astorgii w Vw.). Warto zobaczyć kościół de los Santos Justo y Pastor - XVIw. Można skorzystać z hostalu. Ponadto znajduje się tu sklep spożywczy, a nad rzeka latem otwart jest camping. Również nad rzeką jest miejsce na odpoczynek.

Komentarze

My niestety też spałyśmy w Santibaniez - nadal brudno, pełno much, brzydko pachnie- omijajcie albergę parafialną! Ta pierwsza z barem wygląda na lepszą.

25.06.2017 2 Ele

W San Justo de la Vega spałyśmy w hostelu Juli - mają pokoje dla pielgrzymów. 6 euro. Pokoje 6-osobowe, bardzo ciasno, łazienka w pokoju. Na dole restauracja, menu pielgrzyma 9,5 euro, śniadanie 2,5. Miła obsługa. Ogólnie miejsce godne polecenia, ale bez szału.

09.04.2016 Kat

Obadaliśmy to nowe albergue donativo i polecamy je z całego serca. Hospitelero to German - baardzo przyjazny hippis robiący wszystko od serca. W albergue są 4 pokoje dwuosobowe, German gotuje lunch, obiad, a z rana serwuje śniadanie. Wszystkie warzywa są z jego ogródka albo od sąsiadów i jest przepysznie : )Najlepsze miejsce w którym spaliśmy w całym camino. Albergue znajduje się tuż koło apteki, jeśli drzwi będą zamknięte to wystarczy zapukać i poczekać.

23.06.2014 Damian i Iga

W San Justo de la Vega nowe albergue donativo, ale nie sprawdzaliśmy-informacja z drogi.

27.05.2014 Paweł i Basia

W Santibanez de Valdeiglesias dwa Albergue: Parafialne, ubogie, 5 € nie ma kuchni, jest ogród, kolacja za7 €, śniadanie za 3 €; hospitalero sympatyczny włoch, Przy barze Albergue Camino Frances, 7 € , nowe i czyste,bez kuchni, menu w barze, Brak sklepu w wiosce.

27.05.2014 Paweł i Basia

Cena znowu 5euro ale nie polecam!! przy wejsciu postawili puszke z napisem donativo (pewnie na wino bo obaj hospitalero byli nietrzezwi) a na pytanie czy jest kuchnia mowia ze jest ale to oni robia nam kolacje wiec nie bedzie potrzebna. Dopiero po zaplaceniu 5euro dodali ze kolacja kosztuje 8euro!!ewidentne wprowadzanie pielgrzyma w błąd. Gdyby nie zmeczenie i pozna pora poszlybysmy dalej. Ogolnie brudno, dostep do kuchni musialysmy wywalczyc bo twierdzili ze pielgrzymi im kradną (chyba tylko brudne szklanki bo innych nie bylo...), hospitalero byli mili tylko dla tych ktorzy zamowili kolacje i kupowali u nich wino i browary... Bardzo nie mila atmosfera, polecam omijac to miejsce szerokim łukiem. zreszta jak sie pozniej okazalo inni hospitalero znają Herkulesa z Santibanez i zawsze kręcą nosem...

07.08.2010 Teja

W Santibanez zmieniła sie tylko cena, na 6 euro, BARDZO BRUDNO, NIE POLECAMY!!!!!

30.09.2008 Jola i Wacek

szłam drogą alternatywną i spałam w Santibaniez - drogo /5€/ i brudno - nie polecam

27.07.2006 jola

Camino

Etap 21 (San Martin del Camino - Astorga (23.7 km)), 261 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« San Juan de Villapañada San Marcos »
» Start » Miasta na Camino » San Justo de la Vega
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022