Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » San Pedro de Ambas
« San Nicolas del Real Camino San Pedro de la Torre »
San Pedro de Ambas

Blisko mamy Valdediós. Nie jest jednak na trasie dla pieszych pielgrzymów etap może się nadmiernie wydłużyć. Dla tych na rowerze nie ma problemu by zajechać do klasztoru cystersów Valdediós (lub pieszo, jeśli idzie się z wyprzedzeniem). Najstarszym obiektem kompleksu jest kościół San Salvador de Valdedios, poświęcony w 893. Ciekawostką jest wpływ mozarabski na zdobieniach blanków. Jest bazyliką trzynawową, wyróżnia się wysokość nawy środkowej oraz pozostałości malarstwa ściennego w jego wnętrzu. Klasztor, był ufundowany w 1220, obok świątyni przedromańskiej San Salvador i kościoła poświęconego Santa María, wzniesionego w 1218. Możliwe zwiedzanie z przewodnikiem po całym kompleksie wg harmonogramu zmiennego stosownie do pory roku.

Komentarze

W Valdedios spalysmy same, ale sa dostepne 22 lozka, 4 prysznice, 4 toalety. Jest tez grzejnik, palnik do gotowania, lodowka, naczynia i duuuzo makaronu spagetti. 6€. Mozna zwiedzic kosciol, kapliczke w kazdy dzien oprocz poniedzialkow

04.08.2017 MartiMoni

Przez Valdedios prowadzi alternatywna trasa piesza. Prosta albergue bez kuchni, ale w pobliżu jest restauracja z menu za 10 euro. Dla pielgrzymów ulgowe bilety na zwiedzanie kompleksu poklasztornego.

22.08.2015 AniaZ

Camino

Etap 1 (Sebrayo - Vega de Sariego (21.8 km)), 375.3 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« San Nicolas del Real Camino San Pedro de la Torre »
» Start » Miasta na Camino » San Pedro de Ambas
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022