Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » San Vicente de la Barquera
« San Sebastian / Donostia San Vicente do Burgo »
San Vicente de la Barquera
mieszk. 4400 Albergue Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital

Albergue

1. Albergue pielgrzymów Consejería de Cultura El Galeon w San Vicente de la Barquera (Sofia i Luis) Miejsc: 45 (26+18), 5€; adres: C/ Alta n° 12; Tel. 942 219 747; ot.13.30-22, dom parafialny obok świątyni Nuestra Señora de Los Angeles; 2. Albergue prywatne La Revilla; Miejsc:24; Cena 8€, Posiłek: 7€, w parku Oyambre między Comillas a San Vicente; Kontakt: 942 711 680 / 626 354 527 (Elena)

Początki tej miejscowości nie są znane, lecz niektórzy historycy umiejscawiają ją jako heredera miasta rzymskiego Esencia, znalezioną w Portus Vereasueca. San Vicente stanowi jeden z najbardziej znanych i pięknych widoków całego Cornisa Cantábrica. Miejsce na drodze między Asturią i Kantabrią, położenie geograficzne sprzyjało niewątpliwie jego rozwojowi jako jedno z miejsc turystycznych preferowane w rejonie. Wyróżnia się w starej części miasta rybacki kościół Santa María de los Ángeles z XV wieku, obok ruin dawnego szpitala pielgrzymów, który należał do Zakonu Maltańskiego. W innym krańcu starówki otoczonej murem znajduje się Castillo del Rey, z początków XIII wieku, także otwarty ponownie do zwiedzania zmieniony w muzeum historii miejscowości. Most, przez który wkroczyliśmy do miejscowości, nazwany de la Maza (Maczugi), ma 28 przęseł i był zbudowany na rozkaz Królów Katolickich w XVI wieku.

Komentarze

Miejsca dla pielgrzymów w hotelu Playa de Meron.Na trasie Camino jeśli ktoś nie wchodził do miasteczka główna droga tylko szedł plażą. W czwartek byłYśmy w dwojkę w 12 osobowym pokoju. Czysto ,pościel,20 euro od osoby.Ale na weekend mieli w pełni zarezerwowane.Przy pięknej plaży.Tel 942712426. Avda Francisco Giner de los Rios 30

01.09.2019 Gosia

Przed miejscowością, przed mostem jest super camping El Rosal. Miły pan na recepcji wziął za dwie osoby i namiot 16,60 euro, ze zniżką dla pielgrzymów

25.08.2019 szlakami.pl

W San Vicente de la Barquera albourge koło kościoła na dzień dzisiejszy trwale zamknięty. Przyjęła mnie kobieta, która w swoim mieszkaniu przyjmuje pielgrzymów. ul. Calle Jose Marie de Pereda numer 3, na pierwszym piętrze, jest to ostatni blok przed zakrętem w lewo na bezpośrednią drogę do kościoła. Wypatruje ponoć codziennie wieczór pielgrzymów. Bierze 13 euro, jest do dyspozycji łazienka i kuchnia, są wieszaki na pranie, daje klucze od mieszkania na czas pobytu, czysto. Może to komuś pomoże ;)

26.06.2019 mat#kamadi

Bardzo polecam Albergue w La Revilla, za 25EUR nocleg w pokoju 1/2 osobowym z łazienką, świetna kolacja i śniadanie. Pięknie położony z widokiem na dolinę. Około 1km od szlaku, przy drodze, warto.

15.05.2018 Jedrzej

Albergue i jego hospitaliero wołają o pomstę do nieba! 10€ , brak pościeli jednorazowej, psy chodzące po albergue, inne zaglądające do dormitoriów, brak zgody na użycie kuchni, bo "pielgrzymi nie wiedzą jak używać kuchenki gazowej", grzyb pomiędzy kafelkami zamalowany..(a nie usunięty np chlorem...), W samym albergue żyje cała rodzina hospitaliera, biegają dzieci więc nici z wypoczynku...śniadania(w cenie) nie dotknęliśmy po tym, jak zobaczyliśmy kobietę myjąca naczynia na śniadanie, która w międzyczasie bawiła się z psem (dalej w tych samych rękawiczkach...). Radzę zainteresować się albergami we wcześniejszych miejscowościach. Znajoma nie mogła opuścić albergue przed 7 rano, hospitaliero odmówił otwarcia drzwi....!

29.07.2017 Gabs

"Jak dla Polaka to 10€", spałem więc 30m dalej pod murami kościoła w lesie w namiocie :) klimat niezły!

21.07.2015 Marcin

Dla mnie ok. Alberga, jak alberga - było gdzie spać i czyste łazienki. A pochmurnego dziadka wystarczy cmoknąćw policzek i podziękować za śniadanie

27.06.2014 Gosia

A ja muszę polecić albergue. Czysto i sympatycznie. 8e za nocleg od wszystkich i 5 za obiad i śniadanie, co warto dopłacić. Obiad składał się z sałatki, makaronu z sosem (z możliwą dokladka), deseru i wina. Hospitalero trochę specyficzny ale z czystym sercem polecam

27.07.2013 Kajetan

rzeczywiście, potwierdzam: płaciłem 8euro, widziałem jak od Hiszpanów brano 6 euro, podobnie od Ukraińców. Dodatkowo można dać 5 euro na kolację, ja się nie zdecydowałem. jest to dośc specyficzne albergue, rodzinny interes, ale właściciele traktują peregrinos według sobie tylko wiadomych zasad. poza tym nie ma wstępu do kuchni, po czym rano, po śniadaniu kiedy chce się oddać naczynia, hospitalero teatralnie pokrzykuje i ma pretensje, że się ich nie zmywa - na pytanie gdzie i wskazanie kartki z informacją, że kuchnia tylko \"privado\", udaje, że to nie jest wytłumaczenie i zagania do tejże kuchni. jego córka (synowa) jest średnio sympatyczna. generalnie zgadzam się z tymi głosami, że to nierówne pobieranie opłat od rożnych nacji jest nieuczciwe. poza tym jakbym kiedyś jeszcze miał iść na del Norte, to w San Vicente, w tej alberdze z tych własnie kilku powodów nie chciałbym spać W samym centrum miasta jest supermarket LUPA, poza tym polecam przy placu głównym budkę z pysznymi churros (churreria otwarta rano i po sjeście, popołudniem i wieczorem)

30.05.2013 maciek

Dla mnie to nie jest wytłumaczenie... Na całym camino nie narzekałam na alberga- bo nie wybrałam się na wczasy w pięcio gwiazdkowych hotelach, tylko na pielgrzymkę. Ale jeśli ktoś perfidnie próbuje mnie oszukać to dla mnie kryzys nie jest usprawiedliwieniem. TROCHĘ UCZCIWOŚCI! P.S moje podwórko jest wporządku, niestety nie mam takich doświadczeń.

04.10.2012 Agnieszka

Proszę zwrócić uwagę, że Hiszpania jest w kryzysie. Trochę wedruję po camino. Wcześniejszymi laty nigdy nie zdarzyło mi się aby gdzieś nie dali mi biletów do muzeów, paragonów, oszukali przy zapłacie za towar czy przejazd. W tym roku mialem kilka takich momentów. To jest własnie objaw kryzysu, wchodzenie w szarą strefę. Nic nowego dla kraju w kryzysie, przecież znasz to z własnego podwórka

03.10.2012 nie narzekaj

Stary, nie dosłyszacy, nie miły hospitaler!!! na kartce pisze 6 euro, od hiszpanów brał 6 euro, od nas chcial wziać 8 euro. Kolezanka grzecnie zapytala go po hiszpansku dlaczego pisze 6 a mamy zaplacic 8 to sie zdenerwowal i rzucił naszymi credencial. Kolega Anglik tam nocowal i placil 11 euro. wiec cena zalezy chyba od humoru hospitalera :) My poszlysmy dalej..

01.10.2012 Agnieszka

sierpień 2012: nocleg 8 euro, za ciepłą kolację i śniadanie (o 7.00 rano, nie wcześniej) dodatkowe 5 euro. Tylko zimna woda. Jedną dziewczynę pogryzły bardzo pchły:/ Dobry punkt wypadowy jeśli chodzi o wizytę w Santo Toribio (sanktuarium, gdzie przechowywany jest największy zachowany fragment Świętego Krzyża). Piesza droga (ze schroniskami itd.) tam nazywa się Camino Lebaniego. Można dojechać autobusem do Potes, stamtąd podejść do sanktuarium i wrócić lub nocować w albergue w Potes (5 euro).

31.08.2012 assol

MIła atmosfera, 6 euro.

31.07.2012 magda

Wybrałam sobie to miejsce jako start Camino. Dojechałam pociągiem z Santander. Jeżeli ktoś wpadnie na podobny pomysł to radzę (stojąc tyłem do stacji kolejowej) skręcić w prawo i dość do miejsca gdzie można przejść przez tory kolejowe, potem iść tą drogą cały czas prosto, najlepiej zapytać miejscowych gdzie jest jakaś \"flecha\" <strzałka> lub \"concha\" <muszla>, ale wydaje mi sie że tą drogą iść cały czas prosto a jak będzie skrzyżowanie to w prawo (ale nie jestem pewna). Właściwie do skrzyżowania nie było żadnej żółtej strzałki.

17.10.2011 Marta

W tym roku atmosfera nie była już taka przyjemna(traktowanie pielgrzymów przez hospitaleros np.narzekanie, że chcemy wyjść o 6 rano na trasę, pilnowanie, czy wrzuciliśmy donativo za posiłek). Za to możliwość prania i suszenia w suszarce- w sumie 8 euro, albergue- 6 euro, wspólna, ciepła kolacja, śniadanie (ale nie dla wychodzących o 6), dobre warunki sanitarne. Dużo ciekawych miejsc do zobaczenia w pobliżu np. kościół, zamek...

27.09.2011 Haga

Ciekawie położone na wzniesieniu schronisko. Cena to wciąż 6e. Kolacja i śniadanie za dodatkowe donativo. Niektórzy narzekają na pogryzienia przez pchły na następny dzień, ale to plotki:D Polecam

02.09.2010 Ziemek Socha

Schronisko duże z bardzo sympatyczną atmosferą. Dla chętnych wspólna kolacja i śniadanie za donativo. Hospitalero po kolacji dokładnie opisuje możliwość przejścia następnego odcinka trasy, który nie wszędzie jest dobrze oznakowany.

29.07.2010 Tomasz

schronisko z przyjemna atmosfera, lozka pietrowe, wspolna kolacja, polecam sprobowac miejscowych ryb

04.07.2010 michal

schronisko czyste ,b. mili Sofija,Luis,rudy kot.Cena 6E z wspólną kolacją i śniadaniem.Uroczy ,nieśmiały ksiądz błogosławi i rozdaje plastikowe różańce.Sofija namówiła mnie na wycieczkę do San Toribio de Liebana sanctuario z fragmentm z Krzyża Chrystusa cudownie położone w Picos de Europa.Można stamtąd przemieścić się do Covadonga ,co też polecam.

28.08.2009 Ela

Schronisko okropne, brudne, omijać z daleka

26.11.2008 Krysia

Camino

Etap 15 (Comillas - Colombres (33.3 km)), 463.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« San Sebastian / Donostia San Vicente do Burgo »
» Start » Miasta na Camino » San Vicente de la Barquera
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022