Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Triacastela
« Treto Trinidad de Arre »
Triacastela
Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka

Refugio: 1. przed wioską, 68 miejsc, pokoje z 4 lub 6 łóżkami piętrowymi, ciepły prysznic, brak kuchni, w razie braku miejsc można spać w kościele - po Mszy o godz. 20:00; 2. Aitzenea - nowe prywatne refugio przy głównej drodze, 30 miejsc, prowadzone przez Lucite, otwarte sezonowo, cena: 7€, ciepły prysznic, 2 łazienki, kuchnia, pralnia (pralka/suszarka 3€).
Jest tu kilka prywatnych miejsc noclegowych, bary, restauracje, 2 supermercados, bank. Znajduje się tu również kościół Santiago.

Komentarze

Spaliśmy w Aitzenea. Hospitalera w swojej gościnności oddała nam swój prywatny, 4os. pokój. Na dole czysta łazienka, woda ciepła. Bardzo polecamy Restaurante Rio, tuż obok albergue Aitzenea. Menu (1.+2.+deser+woda/wino) 10€, ale: paella na primero podawana w specjalnej patelni, a nie od razu nałożona na talerz, dużo owoców morza. Spory wybór pysznych dań, porcje duże, starszy pan kelner jest bardzo miły.

10.08.2015 Kasia i Paweł

Nocleg w Aitzenea już 8e, bez śniadania, mało osób w pokojach, ale bardzo mała kuchnia i brak miejsca do prania ("pranie" w pralce za 4e to tylko 30 min i zimna woda!) - raczej nie polecamy.

07.06.2015 Marysia & Łukasz

Nie udało nam się zatrzymać w municypialnej z powody braku miejsc, polecamy alberge Berce do Camino, za 8 Euro z wyposażoną kuchnią, WiFi, drukarką, 2 łazienki na piętro, niedużo osób w pokoju. Możliwość uczecstnictwa w Mszy Świętej dla pielgrzymów. Proboszcz to naprawdę ciekawy człowiek :) W miejscowości są 2 sklepy

10.11.2014 Ada i Piotrek

Do San Xil 4 km podejścia, ale ładna droga, ostatni jeszcze jako tako górski odcinek. Przez Samos nie szedłem, ale tędy szło się miło.

21.08.2014 ks. Michał

W Triacastela municypialne albergue 6 euro,brak kuchni,nowoczesne,pokoje 4 osobowe,pralnia i dużo miejsca na łące,w miejscowości dwa większe mercado,kilka barów i restauracji,kilka prywatnych albergue;Hospitalera czasem zapomina zdjąć wywieszkę przy drodze oznajmiającą o braku miejsc,więc idąc wcześniej,przed 13,lepiej sprawdzić jak jest naprawdę :)

27.06.2014 Paweł i Basia

Complexo Xacobeo za 9EUR. Jeśli komuś potrzebne to Wi-Fi. Duszne sale. Dobrze wyposażona kuchnia. W Kościele faktycznie ekscentryczny (moim zdaniem za bardzo) ksiądz. W miasteczku jest apteka, dużo knajp, obecnie jeden supermercado.

05.10.2013 Michał

Witamy w Galicji - muncypialne bardzo szybko zapełniają się (pocz. września 2011), a prywatne są drogie - w Tricastelli ceny wynosiły 9,9 i 8 euro za nocleg w każdym z prywatnych albergue. W tym, w którym nocowaliśmy - pierwsze po lewej stronie głównej drogi, była przyzwoicie wyposażona kuchnia.

02.11.2011 Łukasz

Tutaj jest kolejny punkt hiszpańskiego Czerwonego Krzyża. Fachowa pomoc medyczna.

04.11.2010 ks. Radek

Alberga przyklasztorna (donativo) w Samos była miejscem, gdzie załamałam się. Bardzo ciasno, bardzo prymitywnie. Materace niepierwszej czystości, leżą na łóżkach na dykcie. Za to na ścianach świeże malowidła. Akustyka tego miejsca jest wyjątkowa - masz wrażenie że chrapanie z całej sali zbiera się nad twoją głową. Ogólnie przypomina to kazamaty. Ma to swój urok, ale nie zasnęłam tam nawet minuty i o 5 rano uciekłam z ulgą...

08.10.2010 Alina - o Samos

Municypalne po lewej stronie po wejściu do Triacasteli było \"Completo\", ale idąc dalej za kościołem było kolejne - duże, wygodne, czyste, przestrzenne pokoje, kuchnia z małą ilością naczyń, ale daje się gotować. Wieczorna msza dla pielgrzymów w kościele, w dość luźnej atmosferze. Miałam przyjemność czytać błogosławieństwo dla pielgrzymów (poza mną 1 rodak) po polsku. Zostałam wyposażona w teksty o Camino po polsku. Było bardzo miło... ale niestety na koniec ksiądz powiedział mi, że Polska tkwi w latach 30 XIX wieku i \"czar prysł\"

08.10.2010 Alina

polecam drogę przez Samos, cudownie zielona, idzie się wąwozami, blisko rzeczek, a na koniec przepiękny widok na położony poniżej klasztor Benedyktynów (który można zwiedzać, oprowadza ojciec, który oprócz hiszpańskiego mówi chyba też po angielsku). Jeżeli ktoś zdecyduje sie tu na nocleg to polecam prywatne albergue Val de Samos - pierwsze które się widzi idąc Camino) super wyposażona kuchnia (jest nawet zmywarka) w pewnym stopniu może rekompensować dość wysoką cenę noclegu 11 euro www.valdesamos.com

01.10.2010 moniczka

Po lewej stronie znajduje się albergue z pokojami 4-osobowymi, ciepła woda, koszt 3 euro. Naprzeciwko albergue znajduje się bar "Pelergino", gdzie obiad dla pielgrzymów kosztuje 9 euro - duży obiad i smaczna sałatka.

11.11.2008 Anka_r11

jak albergue jest zamknięte, można spać na polideportivo - sali gimnastycznej, za darmo, są prysznice z zimną wodą.

04.09.2008 dorota

Camino

Etap 26 (Vega de Valcarce - Triacastela (31.6 km)), 131.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 27 (Triacastela - Sarria (18.5 km)), 131.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Treto Trinidad de Arre »
» Start » Miasta na Camino » Triacastela
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022