Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Villaviciosa
« Villatuerta Villoria de Rioja »
Villaviciosa
mieszk. 14300 Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital

Niegdyś nazywana Maliayo, zmieniła nazwę na teraźniejszą, co znaczy "Miasteczko bogate" ze względu na żyzność swoich ziem i ważnych szlaków handlowych, które dochodziły do miasteczka. Możemy zwiedzić parafię Nuestra Señora de la Oliva, świątynię wczesnogotycką z wieku XIII. W tej miejscowości umieszczono jeden z wielu szpitali dla pielgrzymów, z zastrzeżeniem "tylko dla osób, które idą na pielgrzymkę do Santiago w Galicji", to znaczy, wyłącznie dla pielgrzymów jacobeos.

Komentarze

Na trasie do Villaviscioza możemy zdecydować się na zostanie w albergue Montse - 1km przed miasteczkiem. Wszystko bardzo dobrze oznaczone, należy za mostem skręcić w lewo i wdrapać się pod górę do albergi. W środku bardzo przyjemna hospitalera, z którą można porozmawiać na przeróżne tematy, dająca o swoich gości. Serwuje kawke, kolacje oraz sniadanie. Bardzo otwarta. Mnostwo Polaków sypia w tym albergue. Sama hospitalera mówi po hiszpańsku i francusku, angielski komunikatywny. Donativo odpowiedzialne. Ciekawe miejsce na trasie. :) widoki ze wzgórza piękne! Idealne miejsce do zdecydowania czy idziemy na Primitivo czy kontynuujemy Norte:)

22.10.2018 Kasia

Alberga u Montse 1km przed Villaviciosa - cudowne miejsce w pełni oddające idylliczny klimat wędrowania do Santiago. Pralka, kuchnia, kolacja i śniadanie (wszystko donativo). Otwarte od 16, można rezerwować, wygodne łóżka, wspólne granie na gitarze, Montse mówi trochę po angielsku. Polecamy!

08.09.2018 TrzechMuszkieterow

1km przed miastem jest Albergue, są Znaki na trasie. Donativo, kolacja i śniadanie oraz wspaniała hospiteliera Montse. Miejsce absolutnie fantastyczne, polecam całym sercem! Donativo. Obok fabryka cydru, zwiedzanie za darmo i degustacja cydru ;)

14.08.2018 Jakub

Albergue w Amandi "la ferreria",tylko 1 km od villaviciosa, super hospitaliero, pyszna kolacja, czysto, długie rozmowy do późna, hospitaliero i jego rodzina bardzo pomocni, sami chodzą po Camino.

20.04.2018 Wspinka

Polecam fabrykę cydru (El Gaitero ) , 1 km przed mostem , darmowe zwiedzanie z przewodnikiem (ok 1h) degustacja cydru.

01.10.2017 Adam

Albergue Montse Alonso, La Payaroega 4- przed Villaviciosa z 2 km na górze przed miastem. Włascicielka mowi tylko po hiszpańsku i francusku, troche po angielsku. Kolacja o ustalonej porze 19:30 ( typowo hiszpańska kuchnia z regionu Asturii) rano na stole czekało sniadanie z kawa. Przemili ludzie:)

24.09.2017 Paulina

Ceny w Villaviciosa to min 15€, 2km za miastem, w Amandi jest "Ferreria", donativo z prawdziwą dusza, jak już wspomniano dobrze oznaczone, kolacja, śniadanie, pranie, kuchnia do dyspozycji, wifi, angielski hospitaliera jest całkiem dobry :) fantastyczna atmosfera

31.07.2017 Gabs

Ewelina - potwierdzam. Bardzo przyjazna Alberga. Nazwa Montse Alonso, La Payaroega 4, Carda, można rezerwować. Prowadzi bardzo przyjemna Hiszpanka Montse. Donativo, serwuje pyszny i obfity obiad. Bardzo polecam i naprawdę tym razem bardzo warto zostawić trochę większe donativo. Jedna z przyjemniejszych alberg na trasie Camino del Norte. Trzeba wspierać takie miejsca!!!

15.07.2017 Iwona

Ewelina - potwierdzam. Bardzo przyjazna Alberga. Nazwa Montse Alonso, La Payaroega 4, Carda, można rezerwować. Prowadzi bardzo przyjemna Hiszpanka Montse. Donativo, serwuje pyszny i obfity obiad. Bardzo polecam i naprawdę tym razem bardzo warto zostawić trochę większe donativo. Jedna z przyjemniejszych alberg na trasie Camino del Norte. Trzeba wspierać takie miejsca!!!

15.07.2017 Iwona

Około 1 km przed Villaviciosa jest nowo otwarte albergue La Payariega. Albergue prowadzone przez bardzo sympatyczną Hiszpankę. Donativo. Dostałyśmy kolację oraz śniadanie, jest możliwość zrobienia prania. Nie wiem ile jest miejsc, ale my spałyśmy w dwuosobowym pokoju. Spędziłyśmy sumpatyczny wieczór przy winie i opowieściach. Hospitalera prowadzi albergue bo chce mieć stały kontakt z młodymi ludzmi. Albergue mieści sie za fabryką cydru i za małym kościołoem (drogą pod górę). Trafiłyśmy, bo zaczęło padać i znalazłysmy strzałkę na albergue;) Poleciła nam zwiedzenie pobliskiej fabryki cydru El Gaitero. Byłyśmy tam na wycieczce z przewodnikiem. Wstęp wolny, przewodnik oprowadza po fabryce w określonych godzinach. Naprawdę warto!

14.06.2017 Ewelina

Byłyśmy tu na Mszy w niedzielę 10:00, duże miasteczko, wi-fi w mieście

29.03.2017 Ania i Monika

(13.09.2015) Jest jeszcze opcja noclegu w prywatnej alberdze "La Llamarga” w Tornón, 3 km przed Villaviciosa, donativo. Jednak NIE POLECAM. Gospodarz od samego początku spięty i nerwowy, dziwna atmosfera. Było nas łącznie 7 osób z 4 różnych krajów. O 20 wspólna kolacja, trzeba przyznać, że naprawdę dobra, jednak gospodarze z nami nie usiedli, tylko zamknęli się w kuchni. Po kolacji gospodyni przyniosła księgę, żeby nas wpisać, pieczątkę i tackę na donativo. No i patrzyła kto ile daje (ani wcześniej ani później nie spotkaliśmy się z czymś takim). Rano okazało się, że to, co gospodarze zebrali, było znacznie poniżej ich oczekiwań. Śniadania nie będzie i musimy szybko się spakować i opuścić albergue (jedynie Francuzka, która dała 20€, mogła zostać). Oczywiście każdy z pozostałych dał tyle, ile mógł, starając się przynajmniej pokryć koszty. Natomiast albergue nie jest prowadzone dla ludzi, tylko dla pieniędzy i faktycznie czuliśmy się tam bardziej obsługiwani niż goszczeni. Ale skoro tak, to lepiej by im było ustalić cenę minimalną, bo sądząc po ogólnej atmosferze, są przewlekle rozczarowani... Zupełnie nie tego się spodziewaliśmy po miłych doświadczeniach w innych rodzinnych albergach.

03.05.2016 Annna

Uwaga, we Wrześniu 2015 otworzyło się nowe Albergue prywatne - 'la Ferreria' , donativo, kuchnia, WiFi, czysto.. Ok. 14 łóżek... 2 km za Villaviciosa, pod koniec wioski 'en Amandi' . Albergue jest 50m. od szlaku, dobrze oznakowane. Hospitaliero i jego syn bardzo sympatyczni, robią pranie ubrań i kolacje, rano tez śniadanie ... Mozna rezerwować.. 646516846 niestety mają bardzo słaby angielski, polecam.

29.09.2015 Tomek

Ładne miasteczko, pyszny cydr, jedzenie koniecznie w restauracji "Los Milagros" - za 11 euro menu na 3 dania (np. lokalna fabada), wino i deser. Nocleg w hostelu "Congreso" za 15 euro pokój 4-os., ręczniki, pościel, śniadanie, pralka, suszarka (obie za dopłatą), wifi. Hostel jest przy ratuszu.

14.09.2015 Maria

wychodząc z Villaviciosa można wybrać (szczególnie podczas deszczowej aury i dużej ilości błota) opcję wzdłuż drogi N-632 do Gijon. Trasa spokojna, choć brak pobocza.

30.05.2013 maciek

Schronisko w Valdedios jest kilka km w stronę Oviedo. W samej Villaviciosie raczej nie ma albergue, spaliśmy w hotelu Carlos (15 euro od osoby), śniadanie, ręczniki, sznurki do suszenia prania za oknem, ładne wnętrze. Bar Mister na ulicy Manuel Cortina daje plato combinado za 7 euro.

01.05.2013 Magdalena i Antoni

Wg przewodnika kantabryjskiego: albergue de peregrinos de Monasterio Sta. Maria de Valderiós, miejsc 30, całoroczne, 5 euro. Nie spaliśmy tam, słyszeliśmy tylko, że jest. Tel. 985 892 325 lub 692 801 507.

31.08.2012 assol

lipiec 2011: dla pielgrzymów nocleg w Hostal-Cafe del Sol, 12 euro od osoby w dwójce. Szybciutko się wypełnił. Calle del Sol nr 27, Villaviciosa. Camino prowadzi nas prosto na ten hostal, trudno go przegapić.

22.11.2011 Artur

sierpień 2011: hotel Carlos za 25 e na osobe, alberuge zapełniło się przed 14, najtańszy hostel 20 e na osobę.

07.09.2011 Emilia

Przed 2 tygodniami bylam w Villaviciosa i powiedziano mi, ze w hotelu Carlos nie ma znizek dla pielgrzymow w sierpniu..Najblizsze schronisko jest w Valedios - podobno niezle, choc trzeba ze soba wziac jedzenie, bo na miejscu nie ma sklepu. Valedios warto zwiedzic.

19.08.2011 Mar

śpimy dziś w hotelu Carlos I. 15E od osoby w 2 a 20E w jedynce. W cenie pokój z łazienka i śniadanie z gorącym dowolnie wybranym (kawa, herbata,czekolada) napojem w termosie przyniesione wieczorem do pokoju. Także wifi oraz sejf.

15.06.2011 kuba

Jeśli już nocujesz w Villaviciosa, nie warto nocować w hostalu, bo taka sama cena jest w hotelu Carlos I, a warunki o niebo lepsze.

22.06.2010 Raskolnikow

\"Nowe schronisko dla pielgrzymów w Valdedios. 17 lutego 2010 Kongregacja Świętego Jana, który podjął ostatnio za klasztor Santa Maria de Valdedios w Villaviciosa (Asturias) usługa została schronisko dla pielgrzymów. Zakład dysponuje 12 łóżkami w chwili obecnej, ale wkrótce ma 24. Klasztor Santa Maria de Valdedios znajduje się w gminie Villaviviosa (Asturias), na trasie pielgrzymki\".

22.02.2010 Krzysztof

Camino

Etap 1 (Sebrayo - Vega de Sariego (21.8 km)), 382.1 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 19 (Sebrayo - Gijon (28.6 km)), 357.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Villatuerta Villoria de Rioja »
» Start » Miasta na Camino » Villaviciosa
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022