Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Neda
« Navia Negreira »
Neda

Komentarze

Uwaga - kładka z Ferrol prowadząca wprost do albergi w Nedzie, czyli pasarela, jest w remoncie i trzeba dołożyć trochę drogi i iść przez most. Na szczęście ta nowa trasa jest bardzo dobrze oznaczona. Uwaga, jeśli nie ma hostalero na miejscu na sello (pieczątkę) nie ma co liczyć. Nic to - zbierze się w cafeterii po drodze. :-) Od razu dodamy, że kościoły na Camino Ingles są przeważnie zamknięte (otwierane tylko na msze), nasze credenciale wyglądają więc, jakbyśmy szli od baru do baru. :-D

27.05.2018 Edyta i Zbyszek

Obecnie również otwierają na telefon - w moim przypadku dostałem kod do skrytki z kluczem i mogłem się rozgościć - obsługujący przyjechał po godzinie spisać mnie i skasować. Wszystko OK. Kuchnia dobrze wyposazona.

28.04.2018 Mariusz

Zolty budynek nad sama rzeka, przy mostku dla pieszych z 2 lukami, przed kosciolem. Jest kuchenka, naczynia, mikrofala, wszystko co potrzeba, 24 + 4 dla niepełnosprawnych. W sierpniu to nie wystarczylo, ale hospitalero wszystkim pozwolil spac na podlodze. Idac za strzalkami, bardzo blisko jest Dia, nieczynna w niedziele

14.08.2017 MartiMoni

Albergue w Neda jest bardzo w porządku. Pan przyjeżdza 10 minut po telefonie. Zyczliwie przynosił środki do opatrywania stóp, rozwalonych na Camini do Mar, dostałam dwa bandaże, jodynę, plastry.

29.08.2013 Magda

Schronisko znów czynne! :) - stan na 17.09.2012r. Co prawda prowadzą je nie prywatni właściciele, a lokalny odpowiednik naszej straży miejskiej, jednak na drzwiach schroniska zamieszczona jest kartka z kontaktem do nich, przyjeżdząją szybko. Za opłatą ok. 5eur udostępniają miejsce w schronisku i przybijają pieczątkę do credencialu :) W schronisku znajduje się kuchnia (z dużą kuchenką elektryczną), dwie łazienki, suszarnia, pokój dzienny z jadalnią i przestronna sypialnia na ok. 20 miejsc. Ogólny stan oceniam na b. dobry :)

10.03.2013 Karolina

Schronisko zamknięte do odwołania z powodu dewastacji i kradzieży.

15.04.2011 Krzysztof

Camino

Etap 1 (Ferrol - Miño (24 km)), 96.1 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Navia Negreira »
» Start » Miasta na Camino » Neda
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022