Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Pontedeume
« Ponte Sarela Poo »
Pontedeume

Komentarze

Ponieważ nasza podróż na start trwała ponad dobę (wyjazd o 5:00 z Kielc w poniedziałek, a w Ferrol byliśmy po 8:00 we wtorek) i potem przeszliśmy od pierwszego znaku w Ferrol do Pontedume (według przewodnika John'a Brierley'a ponad 32 kilometry), wybraliśmy nocleg w Pension Casa Apilladeira przy Rua Pescaderia. Droższy, ale w cenie śniadanie w Bar Fubolin. Bardzo miły właściciel. Zadbał nawet o to, żeby w malutkim pokoju z łazienką leżała aktualna polska prasa. :-D Miasto jest piękne i warto znaleźć czas na zwiedzanie historycznego centrum i nadbrzeża.

27.05.2018 Edyta i Zbyszek

Od 2013 roku nic się nie zmieniło: prysznice w łazienkach bez kabinek/zasłonek więc brodzimy w wodzie nawet idąc siku. Miasto ładne, plaża. Zero kuchni! Nawet wody nie można zagotować na herbatę. Otwarte od 17 chyba, że zdążysz przybyć przed 14 (dni robocze) albo otworzą Ci przebywający tam pielgrzymi. Obsługa dojeżdżająca więc na telefon jak co.

28.04.2018 Mariusz

Z Nedy do Pontedeume jest 15 km,raczej na płaskim terenie i umiarkowanie atrakcyjnie widokowo.Za nocleg,dostepny od godziny 19:30 na telefon,płaciłam 2 tygodnie temu 5 euro.Warunki nieco spartańskie,ale można się wyspać i miasto warte zobaczenia.

21.09.2013 Barbara

Albergue: Stała stawka 6 euro. Albergue zaraz po przejściu przez most na rzece Eume po prawej stronie, w kamiennym budynku. Samo albergue ok, ale nie ma zadnej kuchi i łazienki dość straszne, woda po kostki, dwie (jednoosobowe). Miasto bardzo ciekawe, więc warto zostać.

29.08.2013 Magda

Camino

Etap 1 (Ferrol - Miño (24 km)), 83 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Ponte Sarela Poo »
» Start » Miasta na Camino » Pontedeume
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022