Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Betanzos
« Berducedo Bilbao »
Betanzos

Komentarze

Większość pereginos nie śpi w Mino, tylko w Pontedume i potem idą do Betanzos (według przewodnika John'a Brierley'a 20,7 km). Alberga w tym mieście jest wspaniała! 35 Miejsc, kuchnia, jadalnia, duże łazienki - odrębne dla pań i panów. Pralka i suszarka (pranie 3 euro, suszenie 1,5 euro). Można też zrobić pranie ręczne - jest miejsce na suszenie. Miasto jest wspaniałe! Zarówno główny plac (Praza de Galicia) z kościołem Parroquia de Santiago (otwarty wieczorem, po 18:00 - weźcie sello! Piękna figura św. Jakuba - pielgrzyma) i średniowieczną zabudową z kościołami Santa Maria i San Francisko (warto obejrzeć ołtarz - otwarte do wieczora, ale i po zamknięciu świątyni można liczyć na sello w zakrystii). W mieście można dobrze zjeść - od menu peregrino (12 euro), po grilowaną ośmiornicę (pulpo).

27.05.2018 Edyta i Zbyszek

Szliśmy z Pontedeume do Betanzos - 18 km,teren mocno górzysty.Zgadzam się z poprzedniczką-albergue naprawdę godne polecenia,koszt 2 tygodnie temu 6 euro. nastepny etap do Brumy to 28 km,dużo gór,nie ma możliwości kupienia czegokolwiek poza ciepłym pisiłkiem w Abegondo

21.09.2013 Barbara

sierpień 2103. Albergue: w Betanzos jest nowootwarte, najwspanialsze albergue jakie widziałam gdziekolwiek (czyli na wszelakich drogach północnych). Otwarte od 13.00. Jak wszystkie albergue municypalne w Galicji kosztuje 6 euro. Urządzone jest w odremontowanej zabytkowej siedemnasto lub osiemnastowiecznej kamienicy, ma przy tym nowoczesny i prosty wystrój - i najfantastyczniejsze łazienki na świecie. szczególnie po doświadczeniach z łazienkami w Pontedeume.

29.08.2013 Magda

Camino

Etap 2 (Miño - Bruma (Mesía) (29.4 km)), 67.2 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Berducedo Bilbao »
» Start » Miasta na Camino » Betanzos
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022