Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Bruma (Mesía)
« Brul Buelna »
Bruma (Mesía)
wys. 411 m.n.p.m.

Komentarze

Fajna alberga. :-) Kuchnia i sale noclegowe (22 miejsca) w jednym budynku, a łazienki w drugim. :-) Na dziedzińcu sznurki do suszenia, pralka i suszarka, automat do napojów - zardzewiały, ale działa i miejsce do prania ręcznego oraz stojak na buty. Co ważne, tak samo, jak w Betanzos w cenie noclegu (6 euro) jest jednorazowa poszewka na poduszkę i prześcieradło (fizelina). To dzień na odpoczynek, bo w Brumie nie ma co zwiedzać. Można tuż obok albergi wyłożyć się na trawie nad strumykiem. Świetne jedzenie w Casa Grana - menu peregrino (sopa galego, drugie danie, butelka białego wina, deser i kawa - 10 euro), śniadania serwują od 7:00. My wychodziliśmy wcześniej, więc nie znamy składu, ale oberżę możemy polecić na podstawie obiadu. Standardowo desayuno peregrino (śniadanie dla pielgrzyma) to tosty z dżemem i kawa i/lub sok. Uwaga jeśli nie chcemy zbaczać z Camino, to ostatni sklep mieliśmy w Betanzos, a kolejny będzie w Sigueiro. Tak, tak - dwa dni bez sklepu. Tubylcy „prenumerują” chleb. Widzieliśmy specjalną skrzynkę pocztową z napisem „el pan”, :-D Można wyżywić się w barach, ale jak chcemy mieć własny prowiant i nie schodzić z Camino, to zakupy musimy zrobić w Betanzos na dwa dni.

27.05.2018 Edyta i Zbyszek

Hospital de Bruma. Miły nocleg, ciepło, można wysuszyć ubrania/buty nad grzejnikami. Brak sklepów w okolicy. Pobliski bar serwuje menu dnia.

28.04.2018 Mariusz

Mino-Bruma 36.5 km. Na miejscu mikrofala, kuchenka. Bylysmy po godzinie 15 i nie bylo juz miejsc, ale jak zbierze się min. 6 osob to otwieraja sale gimnastyczna 2.5 km dalej i mozna spac na materacach, sa tez prysznice, ale z zimna woda :) Niedaleko hali sa tez bary, market Conviran i zrodelko

18.08.2017 MartiMoni

Tutaj na tym etapie trzecim 24,13km (odległości wg Hiszpańskich przewodników i sprawdzone w lipcu tego roku)

11.08.2014 MIchał

I ciąg dalszy. Z Brumy do Sigueiro jest 28 km, znowu droga górzysta,praktycznie niezamieszkała.W odległości ok.8 km od Brumy jest Cafe bar NOVO,czynny od wczesnych godziń rannych,gdzie można wypić kawę i sie posilić.Potem pustka do Oroso,ale pięknie!

21.09.2013 Barbara

z Betanzos do Brumy(Mesii)jest 28 km,droga górzysta,czasami spotyka się pojedyncze domy,gdzie mozna dostać wodę.Za to albergue w Betanzos jest przesymparyczna,kolacja na zamówienie za 10 euro.W pobliżu kościółek,gdzie np.w soboty odprawiana jest msza o godzinie 21-naprawdę niezapomniane przeżycie,taka prwadziwa wspólnota.

21.09.2013 Barabar

Albergue: bardzo dobre albergue municypalne w Mesii, czynne od 13.00. Po długim i ciężkim odcinku z Betanzos, na którym nie ma gdzie kupić cokolwiek do jedzenia, ani tez zaczerpnąc wody pewwien niepokój budzi, że w pobliżu albergue nie ma sklepu ani knajpy. Zamawia się catering - troche bije po kieszeni, ale jest luksus. W albergue jest za to automat z napojami i bardzo miły hospitalero, starszy pan, który przeszedl wszystkie drogi św. Jakuba.

29.08.2013 Magda

Camino

Etap 3 (Bruma (Mesía) - Sigüeiro (29.1 km)), 48.1 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 2 (Miño - Bruma (Mesía) (29.4 km)), 48.1 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Brul Buelna »
» Start » Miasta na Camino » Bruma (Mesía)
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022