Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » San Juan de Villapañada
« San Juan de Ortega San Justo de la Vega »
San Juan de Villapañada
mieszk. 200 wys. 210 m.n.p.m. Albergue

Albergue

Znajduje się koło kościoła, na końcu wsi; 12 miejsc, kuchnia

Uwaga! Zakupy trzeba zrobić w Grado. Do Albergue z Grado ostro pod górkę.

Komentarze

Dołączam się do poprzednich komentarzy: pięknie, domowo, można gotować do woli, jedzenie na miejscu (poza chlebem), kawa z automatu 1e, Domingo swój gość, klimat niepowtarzalny bo wszyscy siedzą razem, bo... nie mają wyjścia :) Jedyna uwaga: rezerwacja która Domingo oferuje w Sales to albergue prywatne, 10e nocleg, ale reszta płatna: prabie 3,5e, kolacja osobno, śniadanie osobno, a albergue w dość „wiekowym” stylu tylko zaadoptowane. Mimo rezerwacji ja ostatecznie spałam 50m wcześniej w Casa de El Rey: 10e ale przynajmniej pranie donativo, śniadanie included (tosty, masło, dżem, kawa, ciastka i babeczki, pomarańcze), jest poddasze (wszystko pięknie schnie przez noc), taras (piękny widok). Pościel i ręcznik jednorazowe included.

29.08.2018 Nina

O 16 bylo full, ale Domingo przyjal z 10 osob na podloge. Otwarte od 14, 5€. Hospitalero robi pranie. Wgl strasznie duzo gada, caly czas sie krzata, wyciaga co chwile nowe baniaki z lodowata woda do picia :) mozna takze poprosic o rezerwacje w Bodenaya. Przyprawy, makaron i ryz donativo, piwo 0.5l (!) Z lodowki 1€ i szybko sie konczy, wino 2€ , i inne produkty do zrobienia obiadu, jest kuchnia, naczynia, automat z cola

04.08.2017 MartiMoni

Alternatywne Albergue Cabrunana. 6 euro, stare ale w miarę czyste, pościel 1 razowa, rejestracja w barze obok, kuchnia, bar sklepu. Brak WiFi. Występują przesilenia z prądem, jak ktoś zapali światło w kuchni to może komuś innemu zgasic się w łazience (warto zabrać latarke). Do i z Albergue idzie droga alternatywna.

21.09.2016 Tomek

W połowie września niestety Albergue było po 18 full.. I to byłem już 7 osoba ponad komplet. Na szczęście Domingo wszystkich podwórze do kolejnego Albergue.

21.09.2016 Tomek

Do albergue z Grado dobre 3-4 km, trzeba do niej zboczyć jakieś 1,5 km od trasy (sa strzałki). Dobrze zrobić zakupy w Grado, ale jeśli zapomnicie, na miejscu sa produkty do ugotowania prostej kolacji (za donativo). Gospodarze robią pranie, ale nie mają suszarki. W sierpniu albergue, z powodu awarii wody we wsi, otwierała sie dopiero o 17.

22.08.2015 AniaZ

wspaniałe albergue. Gospodarz-Domingo rewelacyjny! W lodówce rzeczy typu konserwy, dania do przygotowania i napoje do kupienia, ryż i makaron za free. Warto kupić wcześniej tylko pieczywo i jakiegoś pomidora. Piwo, wino jest do kupienia na miejscu.

09.07.2015 Ola:)

22 miejsca. Dotarłam tu przemoczona i po ciemku, o 22, hospitalero Domingo i ośmiu Hiszpanów z Wysp Kanaryjskich zaczęło się wokół mnie krzątać i pomagać - niezapomniane przeżycie :) Bardzo przyjazne miejsce, którego przez swoje przygody na pewno nie zapomnę i będę chciała wrócić. Polecam wszystkim, zwłaszcza ze względu na gospodarza :)

15.05.2015 Marta M

Bardzo dobre miejsce na nocleg, gospodarz lubi Polaków,5 EUR,polecam

12.05.2015 gosia

Bardzo dobre miejsce na nocleg, gospodarz lubi Polaków,5 EUR,polecam

12.05.2015 gosia

są dwa albergue, jedno w klasztorze po drodze i drugie kawałek prosto i w prawo. Padało wiec po drodze zadzwoniłam zarezerwować miejsce w tym dalszym. Domingo wyjechał po mnie samochodem i zgarnął jeszcze kogoś po drodze. Spaliśmy w kuchni na materacach. Było bardzo gościnnie i domowe. Dostaliśmy kolację i zostawiliśmy pieniądze w skarbonka. Sam nocleg jest płatny 5 euro przy zapisywaniu się

23.06.2014 Ania

Świetne albegue, jedno z najlepszych na trasie. Niezwykle gościnny hospitaleiro, który ugościł wszystkich kolacją. Albergue kosztuje teraz 5 EUR.

22.09.2012 ew

to albergue jest donativo

19.09.2011 Jola

Albergue w Cabruńana, rzadziej odwiedzane(ważne w okresie letnim - nawet do 50 osób na szlaku) otwarte w 2010, ok 2 km za rozwidleniem do SJ de Villapańada, 18 miejsc, kuchnia, lodówka, mikrofala. Na przełęczy El Fresno należy skręcić w prawo i pójść wyżej, nawet jeśli znaki pokazują że to nie jest szlak, minąć kościół i trzymając się głównej drogi iść ok 1,5 km. Klucz jest w barze \"Ana\" po prawej stronie drogi, albergue 50 metrów dalej ,przy drodze. Rano można wrócić do szlaku lub po wyjściu z albergue skręcić w prawo i podążać główną drogą, dołączając do szlaku tuż przed Cornellana. We wsi brak sklepu.

05.09.2011 Mirek

Albergue z niesamowitym klimatem. Domingo napoi, nakarmi i podzieli się cennymi uwagami dotyczącymi poszczególnych etapów. W sobotę wieczorem zadzwonił do wszystkich miejscowości po drodze żeby dowiedzieć się specjalnie dla nas o której są niedzielne msze święte.

21.08.2010 Magda

20 miejsc. W lodowce winko i piwo za euro. Kuchania bardzo wygodna! Ladny widok z ogrodka. Po trzy euro, bardzo polecam.

29.07.2010 vroobel

Albergue czyściutkie, nowoczesne, przepieknie położone, warto wstąpić choćby tylko na krótki odpoczynek i żeby poznać gościnnego Domingo:)

10.07.2010 Isia

W albergue jest zaopatrzona w podstawowe produkty żywnościowe lodówka oraz automaty. Ceny umiarkowane. Należność wrzuca się do słoika. Przemiły hospitaliero Domingo.

17.06.2010 Zygmunt

Camino

Etap 1 (Oviedo - San Juan de Villapañada (27.6 km)), 282.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 2 (San Juan de Villapañada - Salas (21 km)), 282.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« San Juan de Ortega San Justo de la Vega »
» Start » Miasta na Camino » San Juan de Villapañada
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022