Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Bodenaya
« Boadilla del Camino Boente »
Bodenaya
mieszk. 200 wys. 600 m.n.p.m. Albergue

Albergue

Albergue de Bodenaya: 21 miejsc, donativo, tel. 609-13-31-51, otwarte od 14:00, całoroczne (poza kilkoma dniami zimą), kuchnia, pralnia, internet, wspólna kolacja i śniadanie donativo, bardzo mili hospitalero, bardzo dobra atmosfera, właściciel: Alejandro González, możliwość spania na podłodze, rano obudził nas budzik z piosenką "ave maria" (Jola, 2011-09-19)

Msza św. w sobote o 18:00 w kościele w pobliżu albergue.

Komentarze

Albergue El Texu (La Espina)- piękne, kolorowe Albergue, w którym można poczuć się jak w domu. Prowadzone przez Polkę, która wkłada w nie całe swoje serce. Śniadania -szwedzki stół, obiady - jej ' słynne ' spaghetti :) nie sposób ominąć takie miejsce

13.09.2019 Małgosia

Albergue donativo należy zarezerwować telefonicznie, inaczej jest się odsyłanym do Le Espina :)

06.08.2019 Gabs

Cudowne miejsce, w ktorym czas naprawde sie zatrzymuje. David przyjal nawet pielgrzyma, ktory przyszedl o 23. Przy kolacji ustala sie godzine sniadania i nikt nie wstaje wczesniej! :)

04.08.2017 MartiMoni

David to hospitalero z powołania. Zaprasza do domu, podkreśla, że stajemy się rodziną, nie ma problemów, tylko rozwiązania i wciąż pokazuje napis na drzwiach " dziś zdecydowałem być szczęśliwy" . Przygotowuje sam kolację, choć cieszy się bardzo jeśli są ochotnicy do pomocy. Wspólne gotowanie łączy ! Owoce, sok, woda, herbata dostępne cały dzień, piwo w lodówce, mała biblioteczka gdzie można znaleźć nawet książki po polsku. Można zostawić mu pranie, ale tylko z tego dnia, na drugi dzień suche,pachnące i złożone czekają na stole. Przy kolacji rozmowy nie mają końca, zwieńczona wspólnym głosowaniem nad godziną pobudki. David z chęcią opowiada historię Camino, tłumaczy skąd wzięły się konkretne nazwy, opowiada o los hospitales. wspólne budzenie AVE MARIA i zapachem kawy. Śniadanie już na stole i uścisk na pożegnanie. Donativo wrzucane do skrzynki przy drzwiach. Niewiele takich miejsc z duszą na Primitivo.

12.08.2016 lusia

Domowa serdeczna atmosfera stworzona przez Davida i Kristinę. Można oddać im do prania ubrania, rano otrzymuje się suche. Wspólna kolacja, głosowanie o której chcemy rano pobudkę. Poranek przy Ave Maria i zapachu kawy.Człowiek jest tam otoczony troską i miłością. David osobiście opatrzył moje pęcherze, czego mu ńigdy nie zapomnę.

10.01.2016 Jola

Fajne miejsce, pod warunkiem, że się lubi klimat jednej wielkiej, szczęśliwej rodziny. Jesli będziecie spać w San Juan hospitallero zrobi dla Was rezerwację w Bodenaya, o czym warto pomyśleć, bo albergue szybko się zapałnia. Przymusowa pobudka o tej samej porze.

22.08.2015 AniaZ

Albergue w którym naprawdę czuć ducha Camino :) David przygotowuje kolację, śniadanie, robi pranie - a przy tym dzieli się rozmaitymi historiami ze swoich wędrówek. Przestrzeń przy kuchni skłania do dłuższych rozmów, czułam się w Bodenaya jak w domu :) Rano David żegna każdego wychodzącego w drogę, co bardzo dużo daje zwłaszcza przy samotnej wędrówce :)

14.05.2015 Marta M

Cudowne miejsce, jedyne gdzie gospodarz przywitał nas herbatą, zrobił pranie i ugotował kolację, pobłogosławił pielgrzymów na drogę. Bardzo wspólnotowe miejsce, gdzie pielgrzymi siedzą razem i gadają. Polecam.Każdy daje ile uzna.

12.05.2015 gosia

Dla mnie za daleko od Salas ale z zewnątrz wygląda na piękne. Przechodziłam obok następnego dnia. Otwarte od 13

23.06.2014 Ania

Bardzo dobra atmosfera. Alejandro wychodził przywitać każdego z nowo przybyłych pielgrzymów. Poza tym pranie, suszenie, kolacja, śniadanie. Można odnieść wrażenie, że dla Alejandro i jego żony prowadzenie albergue jest czymś ważnym i nie chodzi im o pieniądze. Polecam.

08.11.2012 mim

Opinie o tym schronisku mocno przesadzone.Wlasciciel poupychal na malej powierzchni 22 lozka, nie ma jak przejsc wody malo ,po kilkunastu minutach tylko zimna.Ciagle kolejki do sracza. Nie ma czym oddychac,jedzenie marne.Stanowczo odradzam.

30.09.2012 Marek

Camino

Etap 3 (Salas - Tineo (19 km)), 255 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Boadilla del Camino Boente »
» Start » Miasta na Camino » Bodenaya
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022