Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Boimorto
« Boimil Bolguina »
Boimorto
Albergue Bar Sklep Bank Apteka Szpital

Albergue

Albergue de la Xunta e Boimorto: 34 miejsca, cena: 6€, lokalizacja: A Gándara (Boimorto), A Telleira de Baiuca, tel. 638-39-20-24 / 981-51-60-20, całoroczne, otwierane o 13:00, kuchnia
 

Komentarze

Przy wejściu do miejscowości, na lewo od szlaku znajduje się restauracja Vilanova. Ogromna kanapka wielkości połowy bagietki z pysznego chleba z mnogością dodatków - tylko za 3 euro. Napoje i kawa też bardzo tanie. Polecam! Później po przejściu miejscowości, za parkiem, szlak rozwidla się. W lewo biegnie ten, który prowadzi do Arzua, prosto omija tę miejscowość. Ten odcinek to ostatni, który można przejść w ciszy i samotności. W Arzua Camino del Norte łączy się z Frances i nadciągają tłumu niczym na Giewont.

25.08.2019 Karola

Bardzo ładne nowe albergue. Jeśli jesteście pierwszymi pielgrzymami to trzeba zadzwonić do hospitalero żeby otworzyli. Do supermarketu daleko (jakieś 2km w jedna stronę).

14.04.2016 S.

Idąc z Roxica musiałem się tutaj zatrzymać. Był deszcz, więc nie stawiałem namiotu, skoro jest albergue. Pierwsze wrażenie: futurystyczna nieomal zabudowa, nowoczesne, z pewnością drogie. Okazało się, że nocleg kosztuje 6€, było tylko 8 osób [27 czerwca 2014]. Do dyspozycji nowoczesna kuchnia, pralnia, suszarnia, pokoje po 4 piętrowe łóżka. Sympatyczna hospitalera. Bardzo polecam. A co do trudności z oznakowaniem camino, to ja bez zasięgania języka dotarłem do Arzua.

27.11.2014 Euzebiusz

Szlak nadal bardzo słabo oznakowany w tej miejscowości. Ostatnia strzałka na początku miejscowości. Na szczęście mieszkańcy potrafili wskazać drogę.

09.09.2014 Hania

Wychodząc z Boimorto łatwo pomylić trasy i wejść na szlak alternatywny (strzałki w prawo) omijający Arzua - mnie się to zdarzyło niechcący i potem już nie chciało mi się wracać, doszedłem więc do Pedrouzo. Przed Santa Irene szlak się łączy z C. Frances i już mamy wrażenie, że zaraz staniemy w kolejce na trasie, bo tłok sie zaczyna robić spowodowany liczbą caminowiczów \"francuskich\".

31.05.2013 maciek

Camino

Etap 32 (Sobrado dos Monxes - Arzua (22.4 km)), 47.5 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Boimil Bolguina »
» Start » Miasta na Camino » Boimorto
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022