Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Santa Croya de Tera
« Santa Cilia de Jaca Santa Eulalia »
Santa Croya de Tera
wys. 730 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital Informacja turystyczna

Albergue

Casa Anita prywatne: adres: C/ Santa Marta, 3, praktycznie na końcu wioski, przed przejściem przez most; tel. 980 645 244 / 615 37 78 17; otwarte z końcem lutego do końca października, w pozostałym okresie trzeba zadzwonić. 38 miejsc (34 na łóżkach piętrowych, 4 normalne) w 2 salach (16+22); cena 10€; kolacja za 8€; internet; można rezerwować; opuścić trzeba do 8-mej; sello tylko dla pielgrzymów zostających w albergue

Jego dziedzictwo artystyczne nie zaćmiewa sąsiedniej Santa Marta de Tera, a na uwagę zasługuje jedynie kościół. Jednak jest miejscowością większą, która ofiaruje pielgrzymom prawie wszystkie usługi. W tym miasteczku rolników, każda rodzina utrzymuje swoją własną piwnicę. Ziemia gliniasta pozwoliła na ich drążenie, niegdyś główne źródło dochodów, obecnie są to miejsca spotkań. Jest miejscem, w którym zbierają się sąsiedzi. Zachowały się w nich dawne urządzenia do tłoczenia.

Komentarze

Camino

Etap 2 (Tabara - Santa Croya de Tera (22.5 km)), 319.9 km do Santiago de Compostela :: PRZEWODNIK NIEDOSTĘPNY ::

Etap 3 (Santa Croya de Tera - Santa Croya de Tera (0 km)), 319.9 km do Santiago de Compostela :: PRZEWODNIK NIEDOSTĘPNY ::

« Santa Cilia de Jaca Santa Eulalia »
» Start » Miasta na Camino » Santa Croya de Tera
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2023