Camino de Santiago

» Start » Miasta na Camino » Calzada del Coto
« Calvor Calzadilla de la Cueza »
Calzada del Coto
mieszk. 300 wys. 822 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Sklep

Albergue

Albergue municipal San Roque: 24 miejsca, cena: donativo, C. Real, tel. 987-78-12-33, całoroczne, klucze w barze Xanadú, brak kuchni, w pobliżu 2 sklepy

To małe miasto znane w przeszłości pod nazwa Villa Zacarias, nazwane zostało od starej rzymskiej drogi. Miasto łączy w sobie przeszłość (stare bramy) i teraźniejszość (odnowione domy, nowoczesne murowane budowle). Zobaczyć można tu Ermita de San Roque i kościół de San Esteban (XVII w., mocna stylizowana wieża, barokowy ołtarz, kilka ciekawych obrazów).

UWAGA! przy przekraczaniu mostu nad autostradą napotykamy na asfalcie strzałkę na Bercianos, która sugeruje, że należy przekroczyć most i iść prosto. Jest to MYLNE oznaczenie camino, aby pójść na Bercianos należy postąpić tak jak mówi ten przewodnik! (2012-10-04)

Komentarze

Moim zdaniem oznaczenie na asfalcie przy rozwidleniu wariantów dość oczywiste. Po prostu na drogę rzymską w prawo nad autostradą, a do Bercianos prosto, dalej ścieżką wzdłuż drogi.

21.08.2014 ks. Michał

Camino

Etap 17 (Terradillos de los Templarios - Bercianos del Real Camino (23.4 km)), 358.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

« Calvor Calzadilla de la Cueza »
» Start » Miasta na Camino » Calzada del Coto
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022