Camino de Santiago

»Start »Camino Francés »Etap 22
« Etap 21 Etap 23 »
Etap 22 :: Astorga - Rabanal del Camino (20.6 km)
Camino Francés
Astorga
Do Murias de Rechivaldo: 4.7 km Do Santiago de Compostela: 257.8 km
mieszk. 15000 wys. 869 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital Camping Informacja turystyczna Internet Autobus Więcej »
Uwaga!

Za Astorgą wkraczamy na tereny górzyste - jest to miła odmiana po męczącej mesecie. Odcinek między Astorgą a Ponferradą jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej interesujących na camino. Rejon ten nazywany jest Maragateria. Mieszkańcy Astorgii i 45 wiosek na zachód i południe nazywani są maragatos. Ich pochodzenie nie jest do końca znane. Zobaczymy tu zrujnowane wsie, ale również część odbudowanych, głównie dzięki zwiększonemu zainteresowaniu drogą Św. Jakuba.
Uwaga! Odcinek 50km do Ponferrady jest trudny. Przechodzi przez góry Leon aż do wysokości ponad 1500m. Należy pamiętać, że pogoda zmienia się tu bardzo szybko. Być może potrzebne będą cieplejsze ubrania. Podstawowe jedzenie można kupić po drodze.
Za Astorgą należy zachować szczególną ostrożność! Na odcinku do Rabanal w przeciągu ostatnich dwóch lat zginęło pod kołami samochodów dwóch pielgrzymów. Szczególnie niebezpiecznie jest rano, kiedy wschodzące słońce oślepia kierowców.

Murias de Rechivaldo
Do Santa Catalina de Somoza: 4.8 km Do Santiago de Compostela: 253.1 km
wys. 882 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Więcej »
Uwaga!

Za Murias można zmienić kierunek i udać się do Castrillo de los Polvazares. Jest to najbardziej reprezentatywny przykład osadnictwa w tym rejonie. Miejsce atrakcyjne turystycznie (przystanek wielu wycieczek po Hiszpanii), ale trochę pozbawione klimatu. Aby tam dotrzeć należy skręcić w lewo na asfaltową drogę za refugio. Pokonamy około 1km więcej.

Santa Catalina de Somoza
Do El Ganso: 4.2 km Do Santiago de Compostela: 248.3 km
mieszk. 40 wys. 997 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Camping Więcej »
El Ganso
Do Rabanal del Camino: 6.9 km Do Santiago de Compostela: 244.1 km
wys. 1013 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Internet Więcej »
Rabanal del Camino
Do Foncebadon: 5.7 km Do Santiago de Compostela: 237.2 km
mieszk. 50 wys. 1149 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Więcej »
« Etap 21 Etap 23 »
»Start »Camino Francés »Etap 22
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2023