Camino de Santiago

»Start »Camino de Fisterra »Etap 1
Etap 2 »
Etap 1 :: Santiago de Compostela - Negreira (19.1 km)
Camino de Fisterra

Santiago Compostela opuszczamy z widowiskowego i osobliwego placu do Obradoiro, idąc ulicą, którą tworzą Hospital RR. CC i Palacio Rajoi. Tę drogę wydłuża avenida das Hortas, Za barem i rúa San Lorenzo Trasouto, dawny klasztor franciszkanów pochodzenia średniowiecznego. Droga nadal schodzi do głębokiej doliny którą płynie rzeka Sar, którą przechodzimy po małym i prymitywnym moście. Labiryntem dróg, gruntowych i cementowych, wznosimy się przechodząc przez małe miejscowości, do osiągnięcia Góry do Vento, skąd rozpoczyna się schodzenie do Aguapesada.
Po przejściu tej miejscowości, trzeba rozpocząć znów strome podejście by przekroczyć górę, którą mamy z przodu i znowu zejść w poszukiwaniu niesamowicie pięknego miasteczka jakim jest Ponte Maceira, gdzie pielgrzymi przechodzą przez średniowieczny most na rzece Mazeira. Kontynuujemy z biegiem rzeki aż do przecięcia szosy głównej do Negreira, z której idziemy w prawo w kierunku do ważnego centrum, które spotykamy po 45 minutach, ale rzeczywiście wstąpimy do miejscowość Barca.

Santiago de Compostela
Do Ponte Sarela: 1.9 km Do Fisterra: 76.1 km
mieszk. 94000 wys. 264 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Bank Apteka Szpital Camping Informacja turystyczna Internet Autobus Kolej Samolot Więcej »
Ponte Sarela
Do Moas: 2.2 km Do Fisterra: 74.2 km
Więcej »
Moas
Do Carballal: 1.5 km Do Fisterra: 72 km
Więcej »
Carballal
Do Augapesada: 3.9 km Do Fisterra: 70.5 km
Więcej »
Augapesada
Do Transmonte: 2.9 km Do Fisterra: 66.6 km
Więcej »
Transmonte
Do Ponte Maceira: 2.2 km Do Fisterra: 63.7 km
Więcej »
Ponte Maceira
Do Negreira: 4.5 km Do Fisterra: 61.5 km
Więcej »
Negreira
Do Zas: 2.4 km Do Fisterra: 57 km
Albergue Więcej »
Etap 2 »
»Start »Camino de Fisterra »Etap 1
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022