Camino de Santiago

»Start »Camino de Fisterra »Etap 3
« Etap 2 Etap 4 »
Etap 3 :: Olveiroa - Corcubión (16.8 km)
Camino de Fisterra

Stawiamy czoła ostatniemu etapowi albo przedostatniemu, wszystko zależy czy decydujemy się zakończyć tu swoją przygodę lub przedłużyć wędrówkę przez całe wybrzeże do Muxia. Ten etap do omawianej miejscowości jest rzeczywiście piękny, ponieważ w wędruje się blisko wybrzeża Costa da Morte.
Możemy zapewnić, że odległość z Olveiroa do Finisterre pozostawi niezapomniane wrażenie dla pielgrzyma. Pierwsza część to wzniesienie do Hospital, jest trochę niegościnne i jałowe, na dodatek widok dymiących kominów fabryki minerałów, które znajdują się na wysokości Hospital. Jednak druga część, już w zejściu do miejscowości Cee, jest bardzo przyjemna zwłaszcza końcówka etapu, gdy morze jest w zasięgu ręki, a my wędrujemy w poszukiwaniu "Końca Świata".
Miejscowości Cee, Corcubión, Sardiñeiro i charakterystyczna Finisterre, oczarowują nas swoim położeniem i wspaniałymi widokimi, swoją architekturę i swoją osobliwą pięknością.
Jeśli zdarzy się, że przyjdziemy pogodnego dnia, radzimy, aby rozkoszować się zachodem słońca w wzburzonych wodach Atlantyku, jest to rzeczywiście spektakl nieprawdopodobny i robiący wrażenie. Nie zaskakuje nas, to że już Rzymianie podziwiali to niesamowite widowisko.

Olveiroa
Do Hospital: 4.2 km Do Fisterra: 28.8 km
Albergue Bar Sklep Więcej »
Hospital
Do Cee: 12.4 km Do Fisterra: 24.6 km
Więcej »
Cee
Do Corcubión: 0.2 km Do Fisterra: 12.2 km
wys. 10 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Internet Więcej »
Corcubión
Do Sardiñeiro: 6.3 km Do Fisterra: 12 km
mieszk. 2000 wys. 16 m.n.p.m. Albergue Fontanna Restauracja Bar Hotel Sklep Autobus Więcej »
« Etap 2 Etap 4 »
»Start »Camino de Fisterra »Etap 3
mobile.caminodesantiago.pl
2004-2022