06/2013
O CaminoBLOGach

Paweł Buczkowski :: 19.06.2013 15:50
Zdjęcia w blogach!!!

Po długim okresie kiedy nic nowego nie pojawiało się w funkcjonalności blogów dodaliśmy (nareszcie) możliwość dodawania zdjęć. Wielu powie dopiero teraz??? - no niestety tak wyszło, że nie było za dużo czasu na rozwijanie strony. 

Zatem jak to działa... 

Pierwszą zmianą jest aktualizacja edytora. Macie teraz trochę więcej opcji:

Aby dodać nowe zdjęcie należy kliknąć ikonkę:

Pojawi się okno:

Klikając przycisk Przeglądaj przechodzimy do okna zarządzania wszystkimi obrazkami w ramach danego bloga:

Nowe zdjęcie dodamy wybierając odpowiedni folder w drzewie po lewej stronie i klikając przycisk:

Wybieramy zdjęcie z naszego dysku. Możliwe jest dodanie kilku zdjęć na raz - wtedy należy je wszystkie zaznaczyć w oknie wyboru zdjęć z dysku (myszką, lub zaznaczając je po kolei myszką z jednocześnie wciśniętym przyciskiem CTRL).

Następnie zdjęcia zostaną automatycznie umieszczone na serwerze i powinny się pojawić w oknie ze zdjęciami:

Teraz wybieramy odpowiednie zdjęcie, klikamy na nie dwukrotnie i w tym momencie mamy już wybrane zdjęcie i wracamy do okna Właściwości obrazka

W tym momecie możemy jeszcze dodatkowo zmienić rozmiar obrazka, ale generalnie możemy tu nic nie robić i tylko klikamy OK by wrócić do edycji blogowego wpisu.

I to tyle :)


Z ciekawych funkcji warto zwrócić uwagę, że możliwe jest całkowicie dowolne zarządzanie katalogami, w których przetrzymujemy zdjęcia - wystarczy spojrzeć w opcje po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na drzewie katalogów z lewej strony:

Możliwe jest również przenoszenie i kopiowanie zdjęć między folderami - wystarczy chwycić myszką zdjęcie i przenieść je do innego foldery na drzewie. Uwaga - przeniesienie zdjęcia może spowodować to, że zdjęcia znikną z naszych wpisów w blogu. Zatem przenoście zdjęcia, ale z rozwagą smiley

Możecie również usuwać zdjęcia - prawym przyciskiem myszy klikamy na obrazku (oczywiście pamiętajcie, że jeżeli są one dodane w jakimś wpisie w blogu to powinniście ten wpis ręcznie zaktualizować!):

Zauważcie że oprócz pełnowymiarowego zdjęcia możecie również wkleić miniaturkę (opcja Wybierz miniaturkę).

Na koniec ważna uwaga: nie musicie ręcznie zmniejszać zdjęć! Są one automatycznie przeskalowywane do:

  • maksymalnej szerokości 630px
  • maksymalnej wysokości 1000px

Zatem życzymy udanego korzystania z nowej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że teraz Wasze blogi staną się jeszcze piękniejsze. W razie pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji - korzystajcie z formularza kontaktowego


Komentarze (1): Pokaż/ukryj komentarze »

  • t :: 22.10.2013 19:27 test


Dodaj komentarz »

O CaminoBLOGach

Autor: Paweł Buczkowski
Ostatni wpis: 19.06.2013 15:50
Odwiedziny: 35446 (od 15.05.2011)

Archiwum: