Camino de Santiago

Camino moje Życie

11/2012
Camino moje Życie

Mariusz z Ostrołęki :: 15.11.2012 11:52
"Chodzi mi raczej o to, czy dyskusja wokół innych przybliża nas samych ku Bogu. "

.
Całe Camino ma charakter komercyjny
 

Wesołego Halloween


Aj! Aj!
 

Często już nie zaglądam na forum. A z tego co widzę, to toczy się tu wiele różnych dyskusji nie związanych z Camino. Jakoś ich nikt nie obrzuca błotem... I brak jest głosów typu Staszka o wyrzuceniu ich z tego forum.

Na początek dziękuję bardzo Jackowi oraz Tomaszowi z Łosic [Teb], za ich komentarze. Faktycznie zmotywowali mnie do niekasowania mojego bloga. Nawet dla jednego czytelnika jest warto pisać.

Szanowny Jacku w/s twego komentarza. Jeżeli chcesz pytać mnie dalej, to postaram się odpowiadać w miarę moich możliwości. Dzięki temu, sam spojrzę na moje wpisy z innej perspektywy.

Szanowny Tomaszu, co do antysemityzmu i twego komentarza mogę jedynie dodać, iż współcześni Palestyńczycy

,( „ (…) których współcześni Żydzi z taką zaciekłością prześladują. A zatem Żydzi to antysemici - czyż tak?” [TAK- moje])

to prawdziwi Izraelici ze Starego Testamentu. To są ich potomkowie, którzy żyją tam od wieków. Zmienili swoją wiarę pod okupacją islamską.

Nikt nigdy nie wygnał Żydów z Izraela. Rzymianie po powstaniu Bar Kochby w latach 132-135 mogli, owszem, wymordować wielu mieszkańców starożytnej Palestyny i splądrować kraj, ale – choćby logistycznie – nie byli w stanie zorganizować wygnania całego narodu. Poza tym pisze Sand – o żadnym masowym wysiedleniu Żydów nie wspominają źródła pisane. Dlaczego? Bo żadnego masowego wysiedlenia nie było.
Co więc się stało ze starożytnymi Żydami? Ano, w znakomitej większości przyjęli islam i znamy ich jako Palestyńczyków. Tak, tych niechętnych państwu izraelskiemu Arabów, którzy nader często sympatyzują z Hezbollahem i Hamasem, i zdarza się, że wysadzają się w powietrze w samobójczych zamachach, próbując zabrać ze sobą na tamten świat możliwie najwięcej „równiejszych” obywateli Izraela.

 

Ps.

Buźka [:)]napisał:
„X napisał
>Anom, ateiści wiedzą, że boga nie ma,>
Tego nie da się udowodnić. Ateizm też jest wiarą.”


Cieszy mnie, że oprócz obrażania innych potrafi myśleć.

Buen Camino!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

ciekawostki:

Palestyńczycy ofiarami żydowskiego rasizmu


Dodaj komentarz »