Camino de Santiago

Otwarte Ramiona Mojego Camino

09/2017
Otwarte Ramiona Mojego Camino

Tamara Frączkowska :: 25.09.2017 19:17
Saint Jean Pied-de-Port

Wrześniowy, słoneczny dzień 2017 roku w Saint Jean Pied-de-Port we Francji. Pierwszy i… ostatni dzień mojego wyczekiwanego Camino Frances. Stanęłam szczęśliwa na brukowanej uliczce wiodącej do, tak odległego jeszcze, Santiago de Compostela.

Jednak św. Jakub, porywczy Syn Gromu, postanowił nieco zamieszać w moich planach. I zamieszał! Zaistniały okoliczności, które spowodowały, że podjęłam decyzją o powrocie do Polski, do domu. Camino Frances musi jeszcze na mnie poczekać.

Saint Jean Pied-de-Port sprawiło mi niespodziankę, a moje wyobrażenie o tym, tak ważnym dla Camino, miejscu legło w gruzach. Wyobrażałam sobie malutkie, ciche miasteczko, w którym spotkam głównie pielgrzymów skupionych na, czekającej ich, długiej Drodze do Santiago de Compostela. Rzeczywistość jest taka, że spotkałam tu bardzo wielu… turystówblush Bo to miejsce, malowniczo położone nad rzeką La Nive, jest wyjątkowo atrakcyjne turystycznieheart Brukowane, wąskie uliczki, piękny choć surowy kościół Notre-Dame-du-Bout-du-Pont, rozległa Cytadela z pięknym widokiem na Pireneje… No i oczywiście mnóstwo sklepików z pamiątkami z symbolami Camino.

 

Ta Droga jeszcze na mnie czeka!

BUEN CAMINO!


Dodaj komentarz »

Tamara Frączkowska :: 04.09.2017 10:35
Camino Frances 2017

Przede mną Camino Frances z Saint Jean Pied-de-Port! Jestem szczęśliwa i podekscytowana. Mam też trochę obaw, czy poradzę sobie w tej trudnej i długiej 800-kilometrowej Drodze. Plecak spakowany. Serce i dusza przygotowaneheart Ciało, mam nadzieję, też przygotowanelaugh Ruszam jutro!

WSZYSTKO zaczęło się w 2013 roku - Camino Frances z Leon www.caminodesantiago.pl/blog/25/2013/09 Potem trudne Camino Primitivo w 2016 roku www.caminodesantiago.pl/blog/25/2016/09 Do zobaczenia w październikuyes Wszystkim BUEN CAMINO!


Komentarze (1): Pokaż/ukryj komentarze »

  • marta :: 05.09.2017 19:44 Szczęśliwej drogi , Tamaro !


Dodaj komentarz »