Camino de Santiago

Otwarte Ramiona Mojego Camino

04/2019
Otwarte Ramiona Mojego Camino

Tamara Frączkowska :: 03.04.2019 21:13
Norte: Albergue są różne...

Dzisiaj ostatni odcinek zestawienia moich miejsc noclegowych na Camino del Norte 2018: z Comillas do Oviedo. Spałam w albergue municypalnych, przyklasztornych i prywatnych, w apartamentach (czyli małych mieszkaniach wakacyjnych), w hostelach i w hotelu. W czasie całego swojego Camino del Norte spałam w dwóch albergue przyklasztornych. Pierwsze z nich to cudowne albergue w Laredoheart (pisałam o nim w poprzednim wpisie). Drugie to rozczarowujące albergue w Valdediosfrown W Laredo na pielgrzymów czekają wspaniałe, troskliwe i serdeczne Siostry. W Valdedios – można powiedzieć – na pielgrzymów nikt specjalnie nie czeka. Po prostu jest albergue i… tyle. Szkoda, bo samo miejsce jest piękne i może być źródłem pięknych przeżyć duchowych. A więc po kolei:

SERDIO: albergue municypalne, 6 euro

PENDUELES: albergue prywatne (12 euro), kolacja 7 euro, śniadanie 3 euro

POO: albergue prywatne, 15 euro, można zamówić smaczne jedzonko, bardzo klimatyczne, warto tam się zatrzymać

PINERES DE PRIA: małe, bardzo miłe albergue prywatne, 10 euro (w cenie spanie, pranie, śniadanie), można zamówić jedzenie z baru oddalonego o kilka kilometrów

RIBADASELLA: apartament zarezerwowany przez booking.com, 14 euro, albergue otwarte tylko w sezonie letnim

LA ISLA: apartament 15 euro; są tu dwa albergue, ale jedno było w remoncie, a drugie zamknięte poza sezonem; jest też mały hotel tuż przy głównej drodze

VILLAVICOSA: hostel w bardzo dobrej lokalizacji, 15 euro, można zamówić jedzenie; jest tutaj też albergue

VALDEDIOS: albergue przyklasztorne, 6 euro, można zamówić jedzenie (w formie cateringu) jednak nie jest ono zbyt smaczne i drogie. Ok. 3 kilometrów przed albergue jest mały sklep - można tam kupić coś do jedzenia i wypić smaczną kawę.

POLA DE SIERO: albergue minicypalne, 7 euro, przyjazne, troskliwi hospitaliero

OVIEDO: duże albergue municypalne, 6 euro + 1,5 euro za prześcieradło, bardzo przyjazny hospitalero

W albergue w Oviedo można spać więcej niż jedną noc – co jest ważne, gdyż w Oviedo warto zatrzymać się na zwiedzanie (Katedra San Salavador, Sudarium) i zrobić autobusowy wypad do legendarnego Covadonga.


Dodaj komentarz »