Camino de Santiago

Otwarte Ramiona Mojego Camino

11/2018
Otwarte Ramiona Mojego Camino

Tamara Frączkowska :: 10.11.2018 00:11
Norte: Irun - początek Drogi

Pierwszy dzień na Camino jest trochę dziwny: jeszcze trochę jesteśmy w domu i już trochę na Camino. Nasze przyzwyczajenia z domu są jeszcze na tyle silne, że Camino jest jakby troszkę obok nas. Jeszcze dziwnie czujemy się w wieloosobowej, koedukacyjnej sali i w koedukacyjnej łazience. Jeszcze nieporadnie pakujemy rano plecak i długo dopasowujemy go na ramionach – tak, żeby leżał wygodnie. Ale już za kilka dni to wszystko się zmieni. Camino stanie się naszym nie tylko zewnętrznym, ale i wewnętrznym życiem.

Do Irun przyjechałam 8 września i, po zakupieniu Credencial del Peregrino w Albergue de Peregrinos de Irun, postanowiłam zacząć swoje Camino del Norte we… Francji. Tak, taksmiley Przez Irun przepływa rzeka Rio Bidasoa, a nad nią rozpięty jest Puente Santiago (Most św. Jakuba).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdy przeszłam przez ten most znalazłam się właśnie we Francji, w Hendaye.

 Następnie wróciłam na Puente Santiago i pięknie oznakowanym Camino przeszłam przez urokliwe ulice Irun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doszłam do swojego alberge skąd, na drugi dzień wczesnym porankiem, wyruszyłam na Camino del Norteyes

 


Komentarze (4): Pokaż/ukryj komentarze »

  • Małgosia :: 10.11.2018 14:22 Super, że piszesz. Tak jak napisałam wcześniej- twoje relacje to mój przewodnik. Początkowo myślałam o Camino del Norte, ale doszłam do wniosku, że jak na moje pierwsze Camino to za daleko, za trudno (górzyste tereny, piękne). I Leon-Santiago będzide akurat. A potem? zobaczymy, jak Bóg da, może i Droga Północna. W każdym razie będę śledzić Twoją relację. Buen Camino!
  • Elżbieta K. :: 06.01.2019 11:53 Droga Tamaro, moja prośba nie dotyczy Twojego aktualnego camino, przepraszam. Otóż z wielką przyjemnością i szczerym podziwem przeczytałam dokładnie Twój blog o szlaku francuskim i dziękuję za niego. Mam zamiar wybrać się na szlak fr. 05-06/2019. Należę do grupy wiekowej 65+ i zanim wybiorę się do Hiszpanii chcę zrobić szlak pomorski Braniewo -Elbląg. Chciałabym kupić przewodnik po szlaku, fragmenty ściągnęłam ze strony re-create, ale to troche mało. Interesują mnie szczególnie niedrogie noclegi. Czy mogę prosic o jakąś wskazówkę? dziekuję i pozdrawiam świątecznie Elżbieta
  • Tamara :: 07.01.2019 13:59 Małgosiu, życzę pięknych przeżyć na Camino. Myślę, że Camino Frances, odcinek Leon - Santiago jest bardzo dobrym wyborem. Znajdziesz tu rozległe krajobrazy i trudne podejścia w Górach Kantabryjskich. Co najważniejsze poczujesz również ducha dawnych pielgrzymów i poczujesz wspaniałą pielgrzymią wspólnotę. Buen Camino!
  • Tamara :: 07.01.2019 14:10 Elżbieto, jestem pewna, że Camino będzie wspaniałym przeżyciem. Czy zamierzasz wyruszyć z Leon? Jeżeli będziesz miała czas wato odwiedzić również Muxię i Finisterrę (na piechotę albo podjechać autobusem). Serdecznie zapraszam na Pomorska Drogę. Zapraszam na stronę www.facebook.com/pdsj.elblag To strona Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Wkrótce zamieścimy tam szczegółowa informacje o naszym elbląskim odcinku: Braniewo - Elbląg. Kiedy planujesz przejście tego odcinka? Jeżeli masz ochotę podaj swojego maila, będziemy miały łatwiejszy kontakt. Może skontaktujemy się przez FB? Chętnie służę wskazówkami. Buen Camino!


Dodaj komentarz »